Reklama
  • Poniedziałek, 13 kwietnia 2015 (08:00)

    Co potrafi laser w medycynie estetycznej?

Nowoczesne urządzenia wykorzystujące jego światło pomogą ci się pozbyć różnych niedoskonałości. Żegnajcie włoski na łydkach, pajączki, zmarszczki i tatuaże!

Reklama

Niewidoczne naczynka

■ Jak to działa? Światło lasera jest absorbowane przez hemoglobinę. Krew zostaje bardzo szybko podgrzana, a naczynko obkurcza się i zamyka.

O czym musisz wiedzieć? Przeciwwskazaniem do zabiegu są świeża opalenizna, zranienia i niektóre choroby przewlekłe. W czasie zabiegu możesz odczuwać dyskomfort: kłucie, pieczenie, szczypanie o różnej sile natężenia. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu – od kilku dni do kilku tygodni po nim. Przy większym problemie warto wykonać serię 2-4 zabiegów. Polecamy System Varilite (np. Sharley w Warszawie) i Laser ELOS (np. Czas Kobiet w Krakowie). Od 300 zł.

Gładkie nogi

■ Jak to działa? Wiązka promieni skierowana jest w melaninę zawartą w mieszku włosowym. Światło trwale likwiduje włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Ponieważ nie wszystkie rosną równocześnie, zabieg powtarza się co kilka tygodni (3–5 razy).

O czym musisz wiedzieć? Przeciwwskazania te same, co w przypadku zamykania naczynek. Podobne są też odczucia, ale nowoczesne urządzenia mają chłodzące głowice, które minimalizują dyskomfort. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, ale szybko wraca do normalnego stanu. Polecamy Vectus (np. Elite w Warszawie) i Laser GentleLASE Pro (TLC Clinic w Ostrołęce). Od 200 zł.

Odmłodzona twarz

■ Jak to działa? Pod wpływem emisji światła kolagen kurczy się na całej długości. Twarz zyskuje jędrniejszy wygląd  bez stosowania wypełniaczy.

O czym musisz wiedzieć? Nie możesz poddać się zabiegowi, jeśli w ciągu poprzedzających go dwóch tygodni stosowałaś botoks. Procedurę wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym (za pomocą kremu Emla). Zabieg jest odpowiedni na twarz, szyję i dekolt. Po jego zakończeniu skóra jest zaczerwieniona i pobudzona do regeneracji. Od razu widać też poprawę jej napięcia. Po 2–5 miesiącach zobaczysz poprawę gęstości. Polecamy Perfectus (Klinika La Perla w Warszawie) i Fotona 4D (BTL w Warszawie). Cena: od 2900 zł.

Znikający tatuaż

■ Jak to działa? Emitując szybkie impulsy o bardzo wysokiej dawce energii, urządzenie powoduje rozbicie barwnika na drobniejsze cząstki. Jego fragmenty ulegają „wchłonięciu” na drodze fagocytozy (naturalny proces pozbywania się np. starych krwinek).

O czym musisz wiedzieć? Obszar skóry, z której usuwany będzie tatuaż, chłodzi się tzw. cold packiem lub znieczula kremem Emla. Po zabiegu pojawia się powierzchowne uszkodzenie naskórka. Po kilku dniach strupki odpadają, odkrywając zaczerwieniony naskórek. Tatuaż staje się bledszy, ale zabieg warto powtórzyć. Czasem niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze. Polecamy PicoSure (Klinika Miracki w Warszawie) i TriBeam Q-Switch (Ars Estetica we Wrocławiu). Cena: od 200 zł.

Show
Więcej na temat:laser | klinika | Nie

Zobacz również

  • Najnowsza alternatywa dla skalpela, czyli wodny nóż, jest bardzo precyzyjnym narzędziem. Przeprowadzane nim zabiegi są zdecydowanie mniej inwazyjne niż tradycyjne operacje. Hydrochirurgia, w... więcej

Wasze komentarze: 2,

przeczytane przez: 113 osoby Dodaj komentarz
Paloma wawa

~Paloma wawa -

Laser potrafi wiele zdziałać, ja miałam depilację i jeszcze chcę usuwać tatuaż. Wiecie jak odbywa się to w Klinice Miracki w Warszawie jeśli chodzi o tatuaże? Dzięki za pomoc

Paloma wawa

~Paloma wawa -

Laser potrafi wiele zdziałać, ja miałam depilację i jeszcze chcę usuwać tatuaż. Wiecie jak odbywa się to w Klinice Miracki w Warszawie jeśli chodzi o tatuaże? Dzięki za pomoc