Reklama
  • Wtorek, 21 czerwca 2016 (11:00)

    Jak powiększyć zbyt wąskie usta

Według większości Polek nic tak nie podkreśla kobiecości jak wyraziste usta. Również naszej redakcyjnej koleżance, Agnieszce, od dawna marzyły się usta bardziej pełne, idealnie symetryczne.

Jeśli zależy nam nie tylko na trwałym odświeżeniu wyglądu ust, ale także na dodaniu im objętości, specjaliści mogą zaproponować dwa zabiegi, dające w sumie spektakularny efekt.

Reklama

Pierwszy z nich to makijaż permanentny. Przeprowadzony przez doświadczoną linergistkę, wizualnie odmładza twarz. Przywraca ustom piękny koloryt i kontur, który z wiekiem nieco się zaciera. Drugi zabieg polega na wymodelowaniu i powiększeniu ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego, np. Juvederm Ultra Smile.

Wykonuje go wyłącznie lekarz. Gwarancją uzyskania wymarzonego efektu jest poddanie się zabiegom w sprawdzonym gabinecie. My wybraliśmy renomowany Instytut Sharley.

Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka

Dwa etapy metamorfozy

✣ MAKIJAŻ PERMANENTNY

Agnieszka chciała optycznie powiększyć górną wargę i wyrównać kontur ust. Na poprzedzającą zabieg wizualizację przyniosła też szminkę w ulubionym malinowym kolorze. To pomogło w dopasowaniu idealnego pigmentu do cieniowania ust. Doświadczona linergistka, Anna Magnuska, najpierw znieczuliła usta Agnieszki kremem emla. Potem (metodą Long Time Liner) za pomocą zakończonego igiełką linera z pigmentem wyczarowała perfekcyjny rysunek ust.

Wymagający wyczucia i wprawnej ręki zabieg trwał około czterdziestu minut. Nakłucia podczas wprowadzania barwnika do naskórka były dla Agnieszki (mimo znieczulenia) nieprzyjemne. Ale już dzień po stwierdziła, że było warto.

Kolor makijażu jest bezpośrednio po zabiegu bardzo intensywny, ale w ciągu kilku dni rozjaśnia się do planowanego odcienia. Ust nie pocieramy, nie moczymy wodą i mydłem. Nawilżamy kojącym kremem (Agnieszka dostała go po zabiegu od linergistki). Przez dwa tygodnie rezygnujemy z basenu, sauny i opalania się.

✣ MODELOWANIE UST WYPEŁNIACZEM

Po miejscowym znieczuleniu ust specjalnym preparatem lekarz wprowadził igłą wypełniacz hialuronowy Juvederm Ultra Smile. Żelowa konsystencja tego preparatu ułatwia lekarzowi modelowanie kształtu ust. Agnieszce zależało na wyrównaniu proporcji między dolną i górną, za wąską wargą, oraz na uwypukleniu ust.

Zaraz po zabiegu usta były obrzmiałe i jakby nieswoje, ale uczucie to ustąpiło już na drugi dzień. Spektakularny, ale naturalny efekt obu zabiegów zachwycił samą Agnieszkę i redakcyjne koleżanki. Wypełniacz utrzyma się do roku, intensywnie nawilżając usta i pobudzając produkcję kolagenu w naskórku.

Warto wiedzieć o zabiegach

➤ EFEKT makijażu permanentnego ust utrzymuje się do trzech lat.

➤ Cena kontur 700 zł (z wypełnieniem 1200 zł) www.sharley.pl, www.permanentnywarszawa.pl.

➤ EFEKT powiększenia ust wypełniaczem hialuronowym utrzymuje się około roku.

➤ cena od 1000 zł. www.sharley.pl. Przeciwwskazaniem do zabiegów jest opryszczka.

Olivia
Więcej na temat:usta | Agnieszka | efekt | ceny | kolor

Zobacz również

  • Polecam zabieg z wykorzystaniem fali radiowej RF. Technologia ta skraca włókna kolagenu, co w efekcie ujędrnia skórę. Staje się ona bardziej napięta, a drobne zmarszczki wygładzają się. Potem... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.