Reklama
  • Środa, 10 kwietnia 2013 (12:52)

    Jak usunąć ślady po trądziku

„Pamiątki” po wypryskach spędzają ci sen z powiek? Są sposoby, by rozstać się z nimi raz na zawsze.

Teraz jest na to najlepszy moment. Niska temperatura na dworze i wyjątkowo mało słońca to idealne warunki, by zafundować skórze zabiegi medycyny estetycznej.

Reklama

Chłód złagodzi podrażnienia cery, a minimalne nasłonecznienie da nam gwarancję, że w miejscach złuszczania się naskórka nie powstaną żadne przebarwienia. Usuwanie śladów po trądziku nie jest może proste i tanie ‒ często wymaga serii zabiegów ‒ ale efekty są zdumiewające.

Współczesna medycyna estetyczna poradzi sobie z każdym rodzajem blizn. Przekonaj się o tym sama!

Gdy masz delikatne, płytkie uszkodzenia i przebarwienia, wybierz:

peeling chemiczny (np. yellow peel, peeling kwasem glikolowym, kwasem trójchlorooctowym – TCA; cena: od 130 zł)

Na czym polega:

◗Na aplikacji preparatu, który powoduje złuszczenie się naskórka.

◗Peelingi różnią się głębokością penetracji, czasem rekonwalescencji oraz efektem leczniczym. Rodzaj peelingu wybiera się podczas konsultacji z lekarzem.

◗Jednorazowo aplikuje się preparaty o różnych stężeniach, co pozwala zwiększać intensywność oddziaływania na skórę. Dobór stopni stężenia jest uzależniony od rodzaju cery i blizn.

◗Po aplikacji kwasu lekarz neutralizuje jego działanie i nakłada preparat o właściwościach przeciwzapalnych. Efekty:

◗Przez dobę lub dwie skóra jest zaczerwieniona, a po 2–3 dniach złuszcza się.

◗Poza działaniem złuszczającym, uzyskuje się efekt rozjaśnienia, nawilżenia oraz odmłodzenia skóry.

◗Peeling wymaga wielokrotnego powtarzania, nieraz do kilkunastu zabiegów, odstęp czasowy zależy od wygojenia się skóry – od 14 dni do miesiąca.

◗Najlepsze efekty uzyskuje się przy świeżych bliznach.

Przeciwwskazania: Peelingów chemicznych nie mogą stosować osoby o ciemnej karnacji, cierpiące na alergie i choroby serca.

mikrodermabrazję (inaczej peeling mechaniczny; może być diamentowa, korundowa i tlenowa; cena: od 150 zł)

Na czym polega:

◗Diamentowa – na usuwaniu górnej warstwy naskórka za pomocą specjalnych głowic diamentowych, korundowa – naskórek złuszcza się kryształkami tlenku glinu, tlenowa – peeling przeprowadza się tlenem i solą fizjologiczną.

Efekty: Są widoczne już po około 3 dniach, ale dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów należy wykonać serię zabiegów w odstępach 14 dni.

◗Mikrodermabrazja korundowa jest silniejsza i daje bardziej widoczne efekty.

Przeciwwskazania: Trądzik w fazie wykwitu, zakażenia bakteryjne, grzybicze, jak i wirusowe skóry, do których należą m.in. brodawki czy opryszczka.

Zabieg mikrodermabrazji jest nieinwazyjny i łagodny, wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia wysyłającego strumień mikrokryształów.

Najlepsze efekty: Leczenie przebiega łatwiej u osób, które mają za sobą fazę właściwie leczonego trądziku. Lepiej na zabiegi reagują osoby młodsze, niepalące, których skóra nie jest zniszczona słońcem ani solarium.

Gdy masz blizny zanikowe, drobne wypukłe lub przebarwienia, wybierz:

laser frakcyjny (np. f raxel, CO2, X-Lase; cena: od 300 zł)

Na czym polega: ◗Na stymulacji procesu odtwarzania kolagenu. W obrębie bliznowatej skóry tworzy się mikrouszkodzenia, w miejscu których dochodzi do intensywnej produkcji kolagenu. ◗Jednorazowo w trakcie zabiegu poddaje się naświetlaniu 20–25% powierzchni skóry. Efekty: ◗Już po pierwszym zabiegu płytsze blizny znikają całkowicie, głębsze się spłycają, a pozostałe uelastyczniają się. ◗Czasem wystarcza jedna sesja, ale zazwyczaj potrzeba 4 zabiegów w odstępach 4–tygodniowych. Ostateczne efekty są widoczne około pół roku po leczeniu (przebudowa kolagenu trwa od 2 do 6 miesięcy). Przeciwwskazania: ◗Trądzik, nowotwory skóry, aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, blizny przerostowe i keloidy.

Emitowane przez urządzenie X–Lase światło laserowe jest wychwytywane przez barwnik melaninę, powodując tym samym likwidację przebarwień.

Gdy masz bardzo duże lub głębokie ślady, wybierz: dermabrazję (cena: od 1000 zł)

Na czym polega:

◗Na ścieraniu górnych warstw naskórka przy użyciu specjalistycznej tarczy diamentowej; zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu.

◗Na leczonym obszarze produkuje się nowy kolagen, który wygładza i odmładza skórę.

◗Po zabiegu nosi się specjalne jałowe opatrunki, które chronią regenerującą się skórę przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniami; czas rekonwalescencji to 10–14 dni.

Efekty: ◗Widać po około 2 miesiącach, skóra jest wyraźnie wygładzona.

◗Niektóre blizny znikają po pierwszym zabiegu, inne jednak będą wymagały dodatkowych powtórzeń.

Przeciwwskazania: ◗Cukrzyca, nowotwory, aktywne stany zapalne i choroby skóry.

dermabrazję laserową (cena: od 1000 zł)

Na czym polega:

◗Na „odparowaniu” zewnętrznych partii skóry, zabieg jest bolesny i wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym.

◗Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta; przez 7 dni po nim trzeba nosić specjalny opatrunek, konieczne jest również smarowanie twarzy specjalną maścią przepisaną przez lekarza.

◗Zaczerwienienia i opuchnięcia mogą się utrzymywać do 3 miesięcy.

Efekty: ◗Usuwa naprawdę głębokie blizny.

◗Rezultaty widać już w kilka dni po zabiegu, ale optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2−3 miesiącach.

Przeciwwskazania: ◗Ciemna karnacja (bywa, że na skórze pojawiają się odbarwienia). Choroby skóry (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry) i nowotwory.

Naj

Zobacz również

  • Spłycone zmarszczki, ujędrnione ramiona, gęste włosy, dłonie na pokaz – wszystko to oferuje ci medycyna estetyczna. Sprawdzą się też kuracje w domu. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.