Reklama
  • Wtorek, 9 grudnia 2014 (12:00)

    Kalendarium upiększających kuracji

Marsową zmarszczkę na czole, opadnięte kąciki ust czy zmieniony owal trudno skorygować kremem. Ale tym i innym niedoskonałościom potrafi zaradzić medycyna estetyczna. Sprawdź, jaki wybrać zabieg i na ile dni wcześniej go zaplanować, by cieszyć się efektem w święta.

tekst: Jolanta Markowska-Grodecka

Zdjęcie

/Mat. Redakcyjne
/Mat. Redakcyjne

Ekspresowa regeneracja w domu

Czy wiesz, że umiejętnie dobierając krem czy serum do domowej pielęgnacji, możesz przedłużyć efekt zabiegów medycyny estetycznej? Jeśli wygładziłaś botoksem kurze łapki, stosuj pod oczy kosmetyk z odżywczymi peptydami lub kwasem hialuronowym zaopatrzony w aplikator do masowania skóry, np. Roll-on, Eveline (15 ml/14 zł).

Zdjęcie

/Mat. Redakcyjne
/Mat. Redakcyjne

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Reklama

Świeżość i blask

Na czym to polega? Aquashine to najnowszy rodzaj mezoterapii, idealny do głębokiego nawilżenia skóry. Nowatorstwo tego zabiegu polega na zastosowaniu do zabiegu silnie rewitalizującego preparatu. Najpierw skórę znieczula się miejscowo za pomocą kremu Emla. Potem lekarz cienką igłą aplikuje preparat na twarz i szyję.

Zawiera on wysokostężony nieusieciowany kwas hialuronowy i regenerujące peptydy tzw. biomimetyczne (działające na skórę identycznie jak naturalne). Oprócz tego – kompleks 14 witamin i 24 aminokwasów.

Dla kogo? Dla osób, które chcą w spektakularny sposób odświeżyć zmęczoną i przesuszoną skórę.

Efekt, cena. Od razu poprawia się elastyczność i nawilżenie skóry. Cera odzyskuje blask, a twarz wypoczęty wygląd. Efekt utrzymuje się do trzech miesięcy. Cena: ok. 800 zł. www. saskaclinic.pl

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Cera jędrna i młoda

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to światowy hit w dziedzinie odmładzania skóry. Bardzo skuteczne okazało się w duecie z innymi zabiegami, m.in. z karboksyterapią, czyli terapią dwutlenkiem węgla. Najpierw lekarz pobiera do probówki krew pacjentki. Potem odwirowuje ją w wirówce, by pozyskać cenne osocze bogatopłytkowe.

Następny etap to karboksyterapia, która zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych. Lekarz podaje medyczny dwutlenek węgla w precyzyjnej dawce. Potem cieniutką igłą wprowadza osocze bogatopłytkowe. Działa ono jak paliwo dla komórek. Rewitalizuje je, intensywnie stymulując procesy odnowy.

Dla kogo? Dla kobiet dojrzałych, które chcą wyglądać młodziej dzięki ujędrnionej cerze.

Efekt, cena: Tuż po zabiegu mogą pojawić się małe siniaki. Twarz jest promienna już po kilku dniach. Pełen efekt odmłodzonej skóry widoczny jest po miesiącu.

Cena: osocze i karboksyterapia na twarz – 950 zł, okolice oczu – 700 zł. www.mediderm.com.pl. Cena: osocze od 800 zł. www.marekwasiluk.pl

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Młodzieńcze usta i owal twarzy

Zabieg z użyciem nici liftingujących PDF stosowany jest do delikatnego liftingu owalu twarzy lub korekty opadających kącików ust. Trwa najwyżej pół godziny.

Do modelowania twarzy lekarz używa nici o różnej grubości i długości (najgrubsze są te do podniesienia owalu). Po miejscowym znieczuleniu kremem Emla wprowadza je w odpowiednie miejsca za pomocą specjalnej igły. Po zabiegu nici rozpuszczają się stopniowo w ciągu kilku miesięcy.

Dla osób po trzydziestce, które chcą nadać twarzy pogodny, młodszy wygląd, poprawić owal czy unieść kąciki ust.

Efekt: Poprawia się napięcie skóry. Od razu jest też widoczny efekt lekkiego liftingu, który utrzymuje się około roku. Tuż po zabiegu twarz może być nieco obrzmiała, a w miejscu wkłucia zdarzają się też małe siniaczki. Efektem długofalowym jest stopniowe zwiększenie się produkcji nowego kolagenu w skórze (nawet do 30 proc.).

Cena: zależy od rodzaju i liczby użytych nici. Jedna kosztuje 100-150 zł. Do uniesienia kącików ust potrzeba minimum trzech z każdej strony, www.la-perla.pl, www.derma-clinic.pl.

Uwaga! Już na dwa tygodnie przed zabiegiem nie można brać leków rozrzedzających krew, zwłaszcza aspiryny.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Wygładzone zmarszczki mimiczne

Zadaniem botoksu, czyli zabiegu ostrzykiwania toksyną botulinową, jest wygładzenie zmarszczek, które utrwaliły się na skutek ożywionej mimiki.

Cienką igłą lekarz wstrzykuje toksynę typu A w odpowiednie miejsca, np. na czole. Substancja czasowo osłabia mięśnie górnej części twarzy, co pozwala skórze odpocząć.

Dla kogo? Dla osób, które chcą pozbyć się dodających nam lat kurzych łapek czy np. lwiej zmarszczki na czole.

Efekt: Zmarszczki wygładzają się w ciągu tygodnia. Twarz wygląda na zrelaksowaną, młodszą. Efekt utrzymuje się od czterech do sześciu miesięcy. Po dobrze wykonanym zabiegu nie ma efektu „maski”, bo nadal zachowujemy delikatną mimikę.

Cena: pionowe zmarszczki między brwiami – 450 zł, poprzeczne na czole – 450 zł, kurze łapki – 450 zł. www. drignaciuk.pl

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Olivia
Więcej na temat:ceny | zabiegi | zmarszczki | cera | CERABUD-PDA

Zobacz również

  • Pojawiła się nowa metoda odmładzania okolic oczu. Nieoperacyjna! Podobno jest równie skuteczna jak lifting powiek. Wykorzystuje się w niej plazmę, czyli gaz naładowany ujemnie jak piorun. I... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.