Reklama
  • Piątek, 14 października 2016 (11:05)

    Kwas hialuronowy w kosmetyce

• Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Najwięcej jest go w skó rze, głównie w jej głębszych warstwach. • Jest rodzajem wielocukru i ma postać przezroczystej cieczy, która w konsystencji przypomina żel.

Reklama

Ta nazwa krzyczy niemal ze wszystkich produktów do twa rzy i ciała. A skoro tak, to trzeba wiedzieć, co się pod nią kryje. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, czyli utrzymanie nawilżenia na najbardziej optymalnym poziomie. Jednak z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, a to odbija się na naszej skórze, która staje się mniej jędrna. Aby uzupełnić jego niedobory, dostarcza się go z zewnątrz.

Kwas jest składnikiem wielu kremów odmładzających, nawilżających i ujędrniających. Ale jego ilość w nich jest niewielka. Dlatego lepiej sięgnąć po kwas hialuronowy w postaci żelu – do kupienia w sklepach i przez internet. A wtedy przed nałożeniem kremu na twarz, wystarczy wymieszać jego niewielką ilość z kroplą lub dwiema kwasu hialuronowego. Lub stworzyć własne serum do twarzy, mieszając kilka kropli kwasu z ulubionym olejkiem.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Najnowsza alternatywa dla skalpela, czyli wodny nóż, jest bardzo precyzyjnym narzędziem. Przeprowadzane nim zabiegi są zdecydowanie mniej inwazyjne niż tradycyjne operacje. Hydrochirurgia, w... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.