Reklama
  • Piątek, 14 października 2016 (11:05)

    Kwas hialuronowy w kosmetyce

• Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Najwięcej jest go w skó rze, głównie w jej głębszych warstwach. • Jest rodzajem wielocukru i ma postać przezroczystej cieczy, która w konsystencji przypomina żel.

Reklama

Ta nazwa krzyczy niemal ze wszystkich produktów do twa rzy i ciała. A skoro tak, to trzeba wiedzieć, co się pod nią kryje. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, czyli utrzymanie nawilżenia na najbardziej optymalnym poziomie. Jednak z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, a to odbija się na naszej skórze, która staje się mniej jędrna. Aby uzupełnić jego niedobory, dostarcza się go z zewnątrz.

Kwas jest składnikiem wielu kremów odmładzających, nawilżających i ujędrniających. Ale jego ilość w nich jest niewielka. Dlatego lepiej sięgnąć po kwas hialuronowy w postaci żelu – do kupienia w sklepach i przez internet. A wtedy przed nałożeniem kremu na twarz, wystarczy wymieszać jego niewielką ilość z kroplą lub dwiema kwasu hialuronowego. Lub stworzyć własne serum do twarzy, mieszając kilka kropli kwasu z ulubionym olejkiem.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Pojawiła się nowa metoda odmładzania okolic oczu. Nieoperacyjna! Podobno jest równie skuteczna jak lifting powiek. Wykorzystuje się w niej plazmę, czyli gaz naładowany ujemnie jak piorun. I... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.