Reklama
  •  

    Labioplastyka - czyli korekcja warg sromowych

Co wpływa na negatywną zmianę wyglądu i funkcjonowania jednej z najbardziej intymnych części ciała kobiety- warg sromowych? Czy zabieg przy użyciu skalpela laserowego może rozwiązać ten problem?

Zdjęcie

Labioplastyka - czyli korekcja warg sromowych /Mat. Prasowe

Wargi sromowe to niezwykle intymna i niezwykle wrażliwa część ciała kobiety - taka, która ich zdaniem powinna być idealna, ponieważ w najbardziej prywatnych chwilach pragnie się ona nimi pochwalić, a nie za nie wstydzić. Niestety, różnorakie wady genetyczne, nagłe zwiększenie masy ciała, czy też najczęstsze przyczyny - mnogie ciąże, poród siłami natury - sprawiają, że wygląd warg sromowych nie zawsze jest perfekcyjny. O wiele częściej dochodzi do różnorakich odkształceń - przerostu i niesymetryczności warg sromowych mniejszych, które potem odstają. Co można zrobić? W jaki sposób zaradzić problemowi? Najlepszy i najskuteczniejszy sposób to poddanie się plastyce warg sromowych. Przy tym nie trzeba wcale dać się kroić skalpelem - są inne, nowocześniejsze sposoby ich korekcji. Np. przy pomocy skalpela laserowego.

Wargi sromowe - zdefiniowanie problemu

Reklama

Wargi sromowe mogą ulegać różnorakim odkształceniom, które sprawiają, że samoocena i pewność siebie kobiety znacznie spada, a ona sama podchodzi do siebie krytycznym okiem, nie będąc w pełni zadowolona ze swojego wyglądu. Problem leży jednak nie tylko w tym, iż obawia się ona reakcji partnera w sytuacjach intymnych (często nie zauważa on, że problem w ogóle istnieje), lecz również w kłopotach, jakie mogą jej towarzyszyć i to nie tylko w sferze seksualnej. 

Przerośnięte lub niesymetryczne wargi sromowe, bądź ich deformacja może nawet sprawiać jej ból w czasie stosunku seksualnego, w codziennych czynnościach życiowych, a także w czasie uprawiania sportu. Może ona odczuwać dyskomfort w czasie ruchu, a przerost warg sromowych może się przyczyniać do przewlekłych i nawracających infekcji układu moczowego i rozrodczego. Problem jest zatem znacznie większy, niż pozornie się wydaje - obejmuje zarówno sferę fizyczną (wygląd oraz zdrowie), jak i psychiczną kobiety.

Labioplastyka - rozwiązanie problemu

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Oczywiście - można poddać się zabiegom chirurgicznym lub też zabiegom laserowym. Ten drugi jest o wiele bezpieczniejszy, ponieważ nie ingeruje tak bardzo w ciało kobiety - nie trzeba obawiać się prawdziwej operacji, a całość nie goi się tak długo i nie wymaga zbyt długiej rekonwalescencji. Zabieg laserowy jest najlepszym rozwiązaniem dla pań, które chcą poprawić mankamenty swojej urody, a jednak nieco się tego obawiają - wszak zabieg dotyczy szczególnego miejsca w okolicy intymnej. Podobnym korektom poddają się pacjentki w naprawdę różnym wieku - zarówno kobiety starsze (menopauza), jak i te młode po przebytych porodach. Wszystkie panie chcą się bowiem doskonale prezentować i lepiej czuć w swoim ciele. Poprawia się zatem ich psychiczna i fizyczna kondycja.

Korekcja warg sromowych - jak wygląda zabieg?

Wyciągnięcie warg sromowych dzieli się na cztery typy, z których każde przeprowadzane jest różnymi metodami. Zabieg typu I oraz typu II przeprowadza się przy wykorzystaniu głowicy laserowej z końcówką skanującą, która skracająca włókna kolagenowe, przy jednoczesnej prowokacji produkcji nowego kolagenu. W ten sposób następuje redukcja wad, wynikających z utraty jędrności skóry. Jednocześnie produkcja nowego kolagenu sprawia, iż podobna utrata jędrności nie nastąpi w przyszłości przez określony czas. Zabieg pobudza również produkcję elastyny, zagęszczając skórę. Wszystko wygląda nieco podobnie do zabiegu, który ma zlikwidować nietrzymanie moczu.

Wyciągnięcie warg sromowych typu III lub IV, a także wszelakie inne deformacje, przerośnięcia, czy asymetryczności koryguje się przy pomocy zabiegu - labioplastyki. W tym celu wykorzystuje się laser. Jest to zabieg chirurgiczny, ale z użyciem skalpela laserowego i - co więcej - przynosi nawet o wiele lepsze efekty. Warto wiedzieć, że zabiegi laserem nie powodują wystąpienia krwawienia - a co za tym idzie, do minimum ograniczone jest ryzyko pojawienia się blizn pozabiegowych. To bardzo istotne, ponieważ korekcja, która pozostawiłaby sporą bliznę sama w sobie jest szpecąca - przecież kobiety udają się do lekarza po to, aby wyglądać idealnie. 

Laser redukuje również obrzmienie obszaru, na którym zabieg jest wykonywany, a także zmniejsza dyskomfort odczuwany zaraz po nim i skraca czas koniecznej rekonwalescencji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jego efektem jest również - podobnie jak w przypadku wyciągnięcia warg sromowych I i II typu - stymulacja produkcji kolagenu, co pomaga utrzymać wargi sromowe w doskonałym stanie, zapobiegając utracie elastyczności skóry.

Piękna po zabiegu, czyli o efektach leczenia

Poddanie się zabiegowi korekcji wszelkich niedoskonałości warg sromowych okazuje się ostatnią deską ratunku dla wielu kobiet, którym przerośnięte lub zdeformowane narządy utrudniały normalne funkcjonowanie. Labioplastyka sprawia, że nie tylko odzyskują wspaniały wygląd, ale również pewność siebie. Znacząco poprawia się również ich codzienne życie - dyskomfort znika, a radość z życia seksualnego jest pełniejsza. 

Okazuje się również, że rekonwalescencja po zabiegu - i to ta pełna, kończąca się powrotem do pełni zdrowia - trwa jedynie miesiąc, a w wielu przypadkach nawet i mniej. Warto też wiedzieć, że w razie jakichkolwiek - na przykład anatomicznych - przeciwwskazań, zabiegi nie są wykonywane. Nie należy się zatem obawiać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Przed zabiegiem wskazana jest konsultacja z lekarzem, który wykona zabieg.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, przeprowadzanych przez dr Waldemara Reszko, zapraszamy do odwiedzenia strony ginekologiaestetyczna.biz oraz do konsultacji.


Mat. Prasowe
Więcej na temat:labioplastyka

Zobacz również

  • Pojawiła się nowa metoda odmładzania okolic oczu. Nieoperacyjna! Podobno jest równie skuteczna jak lifting powiek. Wykorzystuje się w niej plazmę, czyli gaz naładowany ujemnie jak piorun. I... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.