Reklama
  •  

    Laseroterapia na dyskomfort po porodzie

Narodziny dziecka to zazwyczaj najszczęśliwszy dzień w życiu świeżo upieczonych rodziców. Jednak sam poród może być nieco kłopotliwy i często stanowi traumatyczne przeżycie, głównie poród naturalny. Może również powodować rozluźnienie pochwy i czerpanie mniejszej satysfakcji ze współżycia. Warto zapoznać się ze sposobami skutecznego poradzenia sobie z tym problemem.

Zdjęcie

Laseroterapia na dyskomfort po porodzie /Mat. Prasowe

Zespół rozluźnienia pochwy to znaczne rozluźnienie tkanek pochwy spowodowane porodem lub menopauzą. Zazwyczaj zaleca się ćwiczenie mięśni Kegla, bo dobrze wyćwiczone i wzmocnione partie tych mięśni pozwalają wrócić do formy po porodzie, znacznie zwiększyć satysfakcję podczas stosunku oraz zmniejszyć ryzyko dolegliwości takich jak: nietrzymanie moczu czy wypadanie pęcherza. Warto je ćwiczyć zapobiegawczo, kilka razy dziennie. Natomiast gdy ćwiczenia nie przynoszą większych efektów warto zdecydować się na rewitalizację okolic intymnych. Brzmi dosyć złowrogo, ale w rzeczywistości nie jest to ani skomplikowany, ani poważny zabieg, a dzięki niemu można szybko zapomnieć o intymnych problemach – wyjaśniają eksperci z Klinik Ziemlewski.

Innowacyjna laseroterapia

Reklama

Dzisiaj już najnowsze zabiegi z ginekologii estetycznej nie wymagają użycia skalpela, ale mniej inwazyjnego i znacznie bezpieczniejszego lasera. Od lat stosuje się lasery w tej dziedzinie, a za najnowsze odkrycie uważa się laser MonaLisa Touch.

Zabieg z użyciem lasera MonaLisa Touch

Zabiegi rewitalizacji i liftingu ścian pochwy wykonywane są za pomocą platformy laserowej Mona Lisa Touch, pomagają odzyskać elastyczność pochwy i przy okazji zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie - tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Jak to się dzieje? Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się, a także pojawiają się nowe włókna kolagenowe. Laser stymuluje więc odbudowę pochwy.

Jak widać, zabieg jest mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny, bo tak naprawdę tylko pobudza komórki i zachęca je do regeneracji.

Jak wygląda zabieg?

Zanim przystąpi się do zabiegu należy skonsultować się z ginekologiem i upewnić się o swoim zdrowiu. Bo jednym z podstawowych przeciwskazań jest infekcja intymna, wówczas można przystąpić do zabiegu dopiero po wyleczeniu jej. Następnie można już poddać się zabiegowi. Jest on bezbolesny, w konsekwencji wykonywany jest bez znieczulenia.

A polega on na tym, że do pochwy wprowadzana jest specjalna końcówka w kształcie rulonu, wyposażona w skaner. Emituje wiązki, które działają od razu i bezpośrednio na ścianki pochwy. Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut. Nie towarzyszy mu krwawienie i nie pozostawia po sobie żadnych blizn pooperacyjnych. Po zabiegu od razu można z powodzeniem wrócić do normalnych codziennych zajęć. Zaleca się jedynie stosowanie podpasek, bo może pojawić się wydzielina z pochwy – żółtawy, przezroczysty płyn. A po 3-5 dniach można wracać do normalnej aktywności seksualnej.

A efekty?

Przyjmuje się, że najpóźniej po miesiącu od zabiegu można zauważyć widoczne efekty. Liczba zabiegów jest kwestią bardzo indywidualną, zależy od stopnia rozciągnięcia tkanek, najczęściej jeden całkowicie wystarcza, jednak czasami po 2-4 tygodniach należy go powtórzyć, aby wzmocnić efekt. Koszt jednego zabiegu to ok. 2000 zł. Idealnym dopełnieniem zabiegu mogą być regularnie wykonywane ćwiczenia mięśni Kegla, wówczas efekt może być trwalszy i bardziej satysfakcjonujący.

Zabieg nie tylko dla świeżo upieczonych mam

Zabieg MonaLisa Touch zalecany jest pacjentkom, które:

- borykają się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu;

- chcą poprawić jakość współżycia po porodach przebytych w ubiegłych latach lub dokonać korekcji zaburzeń anatomii zewnętrznych narządów płciowych powstałych w wyniku porodów odbytych drogami natury;

- pragną poprawić jakość życia seksualnego w okresie około i postmenopauzalnym, dotyczy to zarówno poprawy nawilżenia i elastyczności ścian pochwy, jak i redukcji epizodów nietrzymania moczu;

- pragną poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych lub dokonać korekty anatomicznych odmian budowy i wielkości warg sromowych.

Więcej na stronie: http://www.klinikiziemlewski.pl/ginekologia-estetyczna


Mat. Prasowe
Więcej na temat:laseroterapia

Zobacz również

  • Pojawiła się nowa metoda odmładzania okolic oczu. Nieoperacyjna! Podobno jest równie skuteczna jak lifting powiek. Wykorzystuje się w niej plazmę, czyli gaz naładowany ujemnie jak piorun. I... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.