Reklama
  • Piątek, 14 października 2016 (13:05)

    Lifting celebrytek czyli odmładzanie osoczem

Regenerujący zabieg na twarz, do którego wykonania trzeba użyczyć własnej krwi, wypróbowała m.in. Kim Kardashian. Teraz poddała mu się nasza redakcyjna koleżanka, Maria.

Zanim terapia osoczem bogatopłytkowym stała się hitem gabinetów medycyny estetycznej, była ceniona w tradycyjnej medycynie.

– Stosowano ją m.in. po urazach, do regeneracji ścięgien. Osocze ma bowiem zdolność pobudzania tkanek do procesów naprawczych – objaśnia dr Monika Serafin. W zabiegach estetycznych na twarz może być podawane zapobiegawczo lub w celu ujędrnienia dojrzałej skóry. Lekarze polecają zabieg osobom w każdym wieku, którym zależy na długofalowych efektach pielęgnacji. Bo ostrzyknięta osoczem skóra zaczyna się sama regenerować i odmładzać!

Reklama

Warto wiedzieć o zabiegu

➤ Efeky są widoczne po kilku tygodniach. Skóra jest odnowiona, bardziej jędrna, napięta i elastyczna, zmarszczki stają się płytsze. Twarz wydaje się młodsza, promienna, wypoczęta.

➤ Czas: Zabieg trwa wraz znieczuleniem oraz pobraniem krwi ok. 50 minut. Nie wykonuje się go u kobiet w ciąży.

➤ Cena zabiegu na twarz 800 zł, www.novaderm.pl

Bezcenny składnik młodości

✣ Wykorzystywane podczas zabiegu osocze uzyskiwane jest z niewielkiej ilości krwi, pobranej od pacjenta (wystarczy ok. 10 ml). Po jej odwirowaniu w specjalnym urządzeniu oddzielają się czerwone krwinki, a lekarz uzyskuje płynną część krwi, czyli przezroczyste osocze.

Zawarte są w nim skumulowane płytki krwi o dużym stężeniu. Oznacza to obecność tzw. czynników wzrostu. Po podaniu w formie mezoterapii (czyli ostrzykiwania) to właśnie one pobudzają do działania fibroblasty, zmuszając naszą skórę do intensywnej odnowy. Zabieg wymaga doświadczenia i pewnej ręki lekarza.

Jak przebiega zabieg

✣ Pierwszy etap to konsultacja z lekarzem, znieczulenie oczyszczonej twarzy kremem emla oraz pobranie krwi (Maria prawie nie poczuła ukłucia). Dr Monika Serafin zapytała Marysię m.in. o jej oczekiwania związane z zabiegiem.

Okazało się, że Marii zależy na ujędrnieniu owalu i dodaniu wiotkiej skórze elastyczności. Pani doktor zaproponowała liniową aplikację osocza, czyli dostarczenie go tam, gdzie skórę trzeba wzmocnić. Drugi etap polegał na podaniu preparatu przez cienką igłę wzdłuż owalu, pod podbródkiem, wokół ust i pod oczami.

Precyzyjnie, raz przy razie wykonane nakłucia trwały ok. kwadransa

✣ Po zabiegu: Procesy regeneracji oraz naprawy tkanek zaczynają się w dwie doby po wstrzyknięciu osocza. Trwają przez kilka tygodni, dając długotrwały efekt zwiększenia gęstości, a także sprężystości skóry. Aby uzyskać optymalny rezultat, lekarze radzą powtarzać zabieg raz lub dwa razy w ciągu roku.

Nasza rada

Po zabiegu warto stosować krem z filtrem SPF 50, wzbogacony składnikami kojącymi, przyspieszającymi regenerację skóry, np. z witaminą K i pantenolem.

Olivia

Zobacz również

  • Odmłodzenie okolicy oczodołu jest trudne z powodu cienkich i wiotkich warstw tkanek. Najlepszy będzie zabieg polegający na podaniu kwasu hialuronowego. Wprowadza się go za pomocą kaniuli:... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.