Reklama
  • Piątek, 17 kwietnia 2015 (08:00)

    Liposukcja – możliwa u pań 50+?

Mam 57 lat i niedługo wychodzę za mąż. Przedtem chcę jednak zadbać o figurę. Czy w moim wieku można robić liposukcję? Tatiana z Krakowa.

Tak. Pamiętaj jednak, że do tego zabiegu istnieje wiele przeciwwskazań, m.in. choroby układu krążenia, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi czy schorzenia skórne.

Reklama

Lekarz wykonujący zabiegi liposukcji z pewnością skieruje Cię na wiele badań, zwłaszcza morfologię i czynniki krzepnięcia, ewentualnie USG jamy brzusznej.

Najmniej inwazyjnym rodzajem liposukcji są zabiegi ultradźwiękowe. Nie stosuje się w nich kaniuli wprowadzanej pod skórę. Do rozbicia tkanki tłuszczowej przyczyniają się fale akustyczne docierające w głąb ciała. Po zabiegu, stopniowo, zostaje ona wydalona z organizmu. Ten typ liposukcji nie jest możliwy u osób z chorobą nowotworową (należy odczekać 5 lat po leczeniu).

Na żywo
Więcej na temat:liposukcja | lekarz | USG | 50+

Zobacz również

  • W karnawale chętnie skusiłybyśmy się na zabieg, który błyskawicznie poprawi nasz wygląd. Ale bez nakłuwania i ryzyka zasinień. Jaki wybrać? Zapytałyśmy eksperta – lekarza medycyny estetycznej. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.