Reklama
  • Poniedziałek, 12 grudnia 2016 (13:05)

    Najnowsze metody na odmłodzenie spojrzenia

Zbyt wiotkie, „ciężkie” powieki nie muszą być problemem dojrzałych kobiet. A lifting chirurgiczny nie jest już jedyną opcją. Przekonała się o tym nasza redakcyjna koleżanka, Magda. Wypróbowała tzw. plazmę na powieki. Tekst - Jolanta Markowska-Grodecka

Reklama

Na cienkiej skórze wokół oczu najwcześniej uwidaczniają się oznaki upływającego czasu: zmarszczki i zmniejszenie elastyczności górnych powiek.

Efekt wygładzenia skóry wokół oczu, a dzięki temu lekkiego uniesienia powieki, można uzyskać dzięki takim zabiegom gabinetowym, jak mezobotoks i mezowave, czyli ujędrnianie metodą impulsów radiowych.

Jeszcze do niedawna blefaroplastyka, czyli korygowanie opadających górnych powiek, było wyłącznie domeną chirurgów. Najnowszą alternatywą jest teraz lifting powiek bez skalpela.

Piękniejsze powieki

✣ Plazma powiek to nowatorska metoda niechirurgicznego liftingu wiotkich powiek. Opiera się na unikalnej technologii plazmy azotowej. Na zabieg z użyciem aparatury intraject można się skusić już przy pierwszych oznakach utraty elastyczności skóry. Rezultatem terapii są lepiej napięte, uniesione górne powieki i zagęszczona skóra.

Jak przebiega zabieg?

✣ Najpierw czeka nas rozmowa z kosmetologiem, który ocenia kondycję naszej skóry. Okazało się, że w przypadku czterdziestoparolatki, jak Magda, na przywrócenie młodszego wyglądu oczu wystarczy jedna sesja plazmy. Po konsultacji pacjentka układa się z zamkniętymi oczami na leżance, a kosmetolog znieczula jej powieki kremem emla.

Po upływie pół godziny przystępuje do głównej części zabiegu: ujędrniania powiek głowicą z cieniutką jak igła końcówką, emitującą energię plazmową (plazmę azotową). Jej dotknięcia (nie ukłucia) nie są według Magdy bolesne, ale wywołują dyskomfort.

Ten etap trwa ok. 20 minut. Kończy go aplikacja kojącego preparatu na okolice oczu. Po zabiegu pod wpływem dostarczonych impulsów energetycznych skóra zaczyna się od razu odnawiać. Przez 4-7 dni widać na niej ślady pozabiegowe – oczy są podpuchnięte. Po tygodniu zaczyna się ładnie wygładzać.

Po zabiegu

✣ Do tego zabiegu przekonała mnie perspektywa poprawy napięcia górnych powiek i ich uniesienia bez interwencji chirurga. Choć przyznaję, że trochę się obawiałam, bo ta metoda korekty powiek jest nowością i nie znałam nikogo, kto już ma za sobą taki zabieg.

Mimo znieczulenia czułam dość dobrze „uderzenia” plazmowej energii i nie było to zbyt przyjemne. Ale nie żałuję, bo efekt zabiegu jest spektakularny. Mam nadzieję, że utrzyma się co najmniej przez rok.

Warto wiedzieć o zabiegu

➤ Efekt: na napięte, uniesione górne powieki trzeba poczekać minimum tydzień. Przez cztery dni powieki są obrzmiałe, skóra może się łuszczyć. Rezultat liftingu utrzymuje się około roku.

➤ Czas. Sam zabieg trwa ok. 20 minut, po uprzednim miejscowym znieczuleniu (20 minut).

➤ Cena. Koszt zależy od rozległości zabiegu: od 1 tys. zł, www.instytutadamowicz.pl

Olivia

Zobacz również

  • W karnawale chętnie skusiłybyśmy się na zabieg, który błyskawicznie poprawi nasz wygląd. Ale bez nakłuwania i ryzyka zasinień. Jaki wybrać? Zapytałyśmy eksperta – lekarza medycyny estetycznej. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.