Reklama
  • Piątek, 25 września 2015 (11:05)

    Operacja plastyczna. Powieki jak nowe

Dzięki operacji uzyskuje się naturalny efekt młodszych oczu. Nadmiar skóry wycina się skalpelem, dobre efekty dają też zastrzyki z botoksu czy substancji wypełniających i odżywiających tkanki.

Życie 47-letniej Marty zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Poznała mężczyznę, o jakim marzyła latami. Czuły, pogodny, bezproblemowy... Zakochała się od razu, jak nastolatka. Niestety koleżanki z pracy studziły jej entuzjazm. – Powinnaś odmłodzić trochę twarz, bo z tak atrakcyjnym mężczyzną możesz mieć problemy – mówiła Mariola.

– Na pewno zwróci na niego uwagę niejedna 30-latka – straszyła. – Weź ze mnie przykład i wybierz się do chirurga plastycznego. Marta przyznała jej rację – rzeczywiście już najwyższy czas zadbać o wygląd. Powinna zwłaszcza zoperować sobie opadające powieki, no i zlikwidować te okropne worki pod oczami, dodające jej lat.

Reklama

Wybrała doświadczonego chirurga plastyka, którego poleciła jej Marta, zadowolona z liftingu. Rzeczywiście po operacji powiek będzie pani wyglądała młodziej – powiedział. – Stwierdzam spory nadmiar wiotkiej skóry w tych okolicach, a na dodatek worki, w których gromadzi się tłuszcz okołogałkowy. Je również można usunąć. – Na czym dokładnie będzie polegał ten zabieg? Czy nie zagrozi moim oczom? – zapytała Marta. – Nie, jest bezpieczny – tłumaczył lekarz.

– Najpierw podaje się znieczulenie miejscowe, a następnie wykonuje cięcie tuż nad powieką górną. Po usunięciu nadmiaru skóry zakłada się szwy. Drugie cięcie robi się 2-3 mm poniżej brzegu rzęsowego, sięga ono aż poza zewnętrzny kąt oka. Po wypreparowaniu nadmiaru skóry usuwa się również tłuszcz okołogałkowy. Trzeba uważać, bo zbyt duża ilość wyciętej tkanki może skutkować wywinięciem powieki.

– Czy ryzyko innych powikłań pooperacyjnych jest duże? – zapytała Marta. – Nie, ale powinna pani mieć świadomość, że przez kilka dni mogą utrzymywać się zasinienia i obrzęk. Chirurg skierował pacjentkę na badania krwi. Wyniki były w normie, więc została zakwalifikowana do zabiegu. Zniosła go dobrze i niecierpliwie czeka na efekty, które będą widoczne dopiero po kilku tygodniach.

Jakich wskazówek powinna przestrzegać?

«Po zabiegu co najmniej przez tydzień czy 10 dni pozostań w domu i jak najwięcej odpoczywaj.

«Nie myj twarzy wodą z kranu(możesz najwyżej przemyć ją wodą utlenioną). Nie smaruj operowanych okolic kremem ani maścią.

«Stosuj lekkostrawną dietę, bogatą w warzywa (surowe i gotowane). Ogranicz potrawy smażone i tłuste, masło i produkty naszpikowane konserwantami.

«Wzbogać swój jadłospis w żywność zawierającą ważne dla skóry karotenoidy (np. morele, brzoskwinie) i witaminę E (olej lniany, orzechy). Zadbaj też o kwasy omega-3 występujące m.in. w rybach morskich. Bierz witaminę D w kroplach lub kapsułkach. «Wykonując makijaż, unikaj rozciągania skóry nad oczami.

Zamiast operacji

Jeśli opadającej skóry powiek nie jest dużo, można ją ujędrnić w gabinecie medycyny estetycznej. W tym celu lekarz może zastosować iniekcje z botoksu, dzięki którym już po jednym zabiegu uzyskuje się efekt uniesionej skóry okolic powiek i brwi.

Coraz częściej wykorzystuje się również kwas hialuronowy (efekt powiększenia oczu będzie widoczny po 1-2 miesiącach). Można też wstrzyknąć w powieki inny wypełniacz – hydroksyapatyt wapnia (ujędrnia delikatne tkanki).

Na żywo

Zobacz również

  • Jak ujędrnić podbródek?

    W jaki sposób ujędrnić podbródek? Chciałabym mieć po prostu... mniejszy. Janina Szewczyk (66 l.), Przeworsk, woj. podkarpackie więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.