Reklama
  • Czwartek, 11 kwietnia 2013 (13:10)

    Szybki lifting bez skalpela

Delikatny lifting, idealny dla młodych osób, jest już dostępny w Polsce! Tą metodą szybko zwiększysz napięcie skóry osłabione np. odchudzaniem. A po weekendzie pojawisz się w pracy piękniejsza.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Coraz częściej zabiegi estetyczne traktowane są przez kobiety jako inwestycja w siebie – potwierdzają lekarze. Ale pod warunkiem że można po nich liczyć na długotrwałe efekty.

Taką szansę daje nam nowy zabieg Happy Lift, którego efekty porównywane są do tradycyjnego liftingu. Polega on na podskórnym wprowadzeniu specjalnych rozpuszczalnych nici, które zwiększają napięcie skóry.

Reklama

Choć zabieg ten jest znacznie mniej inwazyjny niż lifting z użyciem skalpela, nie jest wskazany dla każdego. „Najlepsze wyniki można uzyskać dla osób w wieku 30-45 lat, które nie mają wyraźnych oznak upływającego czasu i problemu z wiotką skórą” – wyjaśnia doktor Lubomir Lembas.

Dobrą kandydatką na zabieg będzie więc np. 30-latka, której przy odchudzaniu zeszczuplała również twarz i pozostał nadmiar skóry, zaburzający linię owalu. Tą samą metodą można też podnieść brwi czy zwiększyć napięcie na podbródku i na szyi.

Jak to się robi ? Wykonanie zabiegu wymaga pewnej ręki doświadczonego lekarza. Wystarczy miejscowe znieczulenie, bo nici wprowadza się przez nakłucia.

Rodzaj nici jest dobierany do tych okolic twarzy, które będą modelowane. Inne stosuje się w przypadku żuchwy, inne np. do liftingu szyi.

Jednak wszystkie unikatowe nici wykorzystywane w metodzie Happy Lift mają maleńkie haczyki – wyjaśnia chirurg. W trakcie zabiegu wczepiają się one w tkankę podskórną i tworzą jakby rusztowanie, na którym podwieszona jest skóra. Poprawa owalu trwa ok. pół godziny. Podciągnięcie brwi również.

Efekt? Tuż po zabiegu na twarzy pojawia się nieduży obrzęk. W okolicy nakłuć mogą powstać niewielkie siniaki. Po kilku dniach znikną bez śladu. Wtedy będzie można w pełni docenić zmianę wyglądu, czyli ładnie napiętą skórę twarzy.

Nici rozpuszczą się w ciągu roku, ale efekt liftingu utrzyma się dużo dłużej, ponieważ zabieg stymuluje produkcję własnego kolagenu. Do nielicznych przeciwwskazań należą zaburzenia krzepliwości krwi.

Gdzie, za ile? Zabiegi Happy Lift wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce, np. www.princessacademy.pl. Cena: lifting owalu twarzy od 4 tys. zł.

Przydatne po zabiegu

1. Yves Rocher, Ovale Lifting, serum z rokitnikiem, modelujące owal twarzy, 30 ml/129 zł.

2. Colway, Kolagen Platinum do twarzy, 50 ml/197 zł.

3. Olay, Firm & Lift, krem przeciwzmarszczkowy na dzień i serum ujędrniające, z oceanicznymi ekstraktami botanicznymi, 30 ml/39,99 zł.

4. Arkana, Biomimetic Lift-Up, krem liftingujący do twarzy z peptydami, 50 ml/110 zł.

5. Bielenda, Aloes, serum łagodzące plus kompres przywracający równowagę skóry, 2 x 5 g, 4 zł.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka

Olivia

Zobacz również

  • Zbyt wiotkie, „ciężkie” powieki nie muszą być problemem dojrzałych kobiet. A lifting chirurgiczny nie jest już jedyną opcją. Przekonała się o tym nasza redakcyjna koleżanka, Magda. Wypróbowała tzw.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.