Reklama
  • Czwartek, 30 października 2014 (08:00)

    Zabiegi na przebarwienia skóry

Jesień to idealna pora na pozbycie się plamek. Te najbardziej uporczywe, których nie udało się wybielić kosmetykami, możesz usunąć w gabinecie medycyny estetycznej. Dwie najskuteczniejsze metody to zabieg Cosmelan i laser.

LASER NA PLAMKI

Reklama

Laserem Palomar można rozjaśnić tzw. plamy soczewicowate, czyli brunatne przebarwienia na dłoniach, dekolcie, twarzy. Pojawiają się one z wiekiem, jeśli np. przez lata nadużywamy słońca. By usunąć plamę, lekarz przykłada głowicę lasera do skóry pacjentki i uruchamia krótki impuls światła. Energia świetlna jest pochłaniana przez melaninę znajdującą się w przebarwieniu. Zamienia się ona w energię cieplną i niszczy plamę, pozostawiając nienaruszoną jasną tkankę wokół niej.

Najłatwiejsze do usunięcia są ciemne plamki, umiejscowione na jasnej skórze. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, zależnie od liczby przebarwień. Nie wymaga znieczulenia. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest m.in. skóra opalona lub przyciemniona samoopalaczem.

Dla kogo? Dla kobiet, które chcą pozbyć się trudnych przebarwień lub usunąć piegi.

Plama najpierw staje się ciemniejsza, a potem złuszcza się. Mniej więcej po tygodniu plamki znikają lub są rozjaśnione. Efekt ocenia się po czterech tygodniach. Jeśli przebarwienia są jeszcze widoczne, zabieg należy powtórzyć. Cena: twarz od 400 zł, dłonie 600 zł. www.wellderm.pl

Jesienią także używaj filtrów!

Po zabiegach wzrasta wrażliwość skóry na słońce. Istnieje więc ryzyko nowych przebarwień. Dlatego nawet jesienią skórę trzeba chronić kremem z filtrem SPF 50.

PEELING COSMELAN

Przebarwienia o zatartych granicach usunie według dermatologów peeling medyczny Cosmelan, najskuteczniejszy zabieg na plamki. Składa się on z dwóch etapów: gabinetowego i domowego.

Najpierw lekarz dobiera stężenie preparatów złuszczających do naszego fototypu. Potem nakładana jest maska, przypominająca ciemny fluid. Zmywamy ją dopiero w domu.

To zabieg dla osób, które chcą pozbyć się trudnych do „wywabienia” plam, np. nieregularnych przebarwień o podłożu hormonalnym lub plam po słońcu.

Przebarwienia rozjaśniają się w ciągu miesiąca aż o 95 proc. Skóra odzyskuje jednolity koloryt i gładkość, bo zabieg nie tylko eliminuje przebarwienia, ale także regeneruje włókna kolagenowe. Żeby utrwalić rezultat, w domu stosuje się przez trzy miesiące specjalny krem Cosmelan. Zabieg jest wykonywany w gabinetach dermatologicznych. Z kuracją domową kosztuje 1880 zł. www.novaderm.pl

Olivia
Więcej na temat:zabiegi | laser | plama | jesień | skóra

Zobacz również

  • Polecam zabieg z wykorzystaniem fali radiowej RF. Technologia ta skraca włókna kolagenu, co w efekcie ujędrnia skórę. Staje się ona bardziej napięta, a drobne zmarszczki wygładzają się. Potem... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.