Reklama
  • Wtorek, 29 lipca 2014 (14:12)

    Zabiegi odmładzające: Obsesja wieku

Coraz młodsze osoby zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej czy chirurga plastyka i korzystają z zabiegów odmładzających i upiększających.

Dążeniu do doskonałości towarzyszą często lęki, brak refleksji nad procesem dojrzewania i starzenia się. U kobiet zdarzają się też poważne zaburzenia związane z okresem przekwitania i burzą hormonalną, które dodatkowo wywołują różnego rodzaju napięcia hormonalne.

Reklama

– Na szczęście u większości pań jest to okres przejściowy – mówi dr Sławomir Wolniak z Wolmed. – Niestety zdarza się też, że niektóre zachowania zmieniają się w obsesję czy fobię.

Jednostki skrajnie egoistyczne

Kiedy zaczynamy skupiać się głównie na wyglądzie zewnętrznym, wykazując zachowania skrajnie egoistyczne, nie należy tego lekceważyć.

Z badań wynika, że jednostki skrajnie egoistyczne, skupione na własnych emocjach, lekceważące otoczenie, wykazują zaburzenia pracy tzw. neuronów lustrzanych, odpowiadających w mózgu za zdolności rozumienia innych ludzi.

Ciało, jeżeli nie rozwija się w harmonii z umysłem, staje się powodem do utrapień i lęków. Taki zaś stan prowadzi do nerwicy, a w konsekwencji do zaburzeń psychicznych.

– Wiek dojrzały nie powinien być czasem ucieczki od starości, ale świadomym procesem przygotowania się do roli seniora – mówi dr Sławomir Wolniak.

Tele Tydzień
Więcej na temat:obsesja | zabiegi | zabiegi odmładzające | wiek | CIA

Zobacz również

  • Wycinanie powiek, łamanie szczęk, gruchotanie nóg – czego się nie robi dla urody? Dziś można „ulepszyć” wszystko: powiększyć oczy, wyszczuplić palce u stóp czy zyskać talię osy. Wymagania? Zasobny... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.