Reklama
  • Wtorek, 29 lipca 2014 (14:12)

    Zabiegi odmładzające: Obsesja wieku

Coraz młodsze osoby zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej czy chirurga plastyka i korzystają z zabiegów odmładzających i upiększających.

Dążeniu do doskonałości towarzyszą często lęki, brak refleksji nad procesem dojrzewania i starzenia się. U kobiet zdarzają się też poważne zaburzenia związane z okresem przekwitania i burzą hormonalną, które dodatkowo wywołują różnego rodzaju napięcia hormonalne.

Reklama

– Na szczęście u większości pań jest to okres przejściowy – mówi dr Sławomir Wolniak z Wolmed. – Niestety zdarza się też, że niektóre zachowania zmieniają się w obsesję czy fobię.

Jednostki skrajnie egoistyczne

Kiedy zaczynamy skupiać się głównie na wyglądzie zewnętrznym, wykazując zachowania skrajnie egoistyczne, nie należy tego lekceważyć.

Z badań wynika, że jednostki skrajnie egoistyczne, skupione na własnych emocjach, lekceważące otoczenie, wykazują zaburzenia pracy tzw. neuronów lustrzanych, odpowiadających w mózgu za zdolności rozumienia innych ludzi.

Ciało, jeżeli nie rozwija się w harmonii z umysłem, staje się powodem do utrapień i lęków. Taki zaś stan prowadzi do nerwicy, a w konsekwencji do zaburzeń psychicznych.

– Wiek dojrzały nie powinien być czasem ucieczki od starości, ale świadomym procesem przygotowania się do roli seniora – mówi dr Sławomir Wolniak.

Tele Tydzień
Więcej na temat:obsesja | zabiegi | zabiegi odmładzające | wiek | CIA

Zobacz również

  • Regenerujący zabieg na twarz, do którego wykonania trzeba użyczyć własnej krwi, wypróbowała m.in. Kim Kardashian. Teraz poddała mu się nasza redakcyjna koleżanka, Maria. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.