Braki zębowe mogą być uzupełniane na wiele sposobów. Wśród nich znajduje się również leczenie implantologiczne. Na czym dokładnie polega wszczepienie implantów zębowych? Jakie są główne zalety takiego leczenia? Ile ono kosztuje? Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące implantów stomatologicznych!

Co to są implanty zębów?

Implantami stomatologicznymi określa się rodzaj stałych protez zębowych, które pozwalają na uzupełnienie pojedynczych i mnogich braków zębowych.

Każdy implant zbudowany jest z trzech głównych elementów, a mianowicie są to:

  • Wszczep – to właściwy implant umieszczany w kości, na przykład szczęki albo żuchwy, dostępne są też implanty wszczepiane w kości jarzmowe.
  • Koronka albo mostek – umieszczane na wszczepie, koronki wykonuje się w przypadku pojedynczych braków, natomiast mostki przy większych brakach zębowych, można też zastosować implanty przy całkowitym braku zębów – bezzębiu.
  • Łącznik – jest to element umieszczany pomiędzy wszczepem a koronką lub mostkiem.

Obecnie stosowane są różne rodzaje systemów implantologicznych, które różnią się pomiędzy sobą szczegółami, na przykład budową wszczepu. Wybierając dobrą klinikę lub gabinet stomatologiczny, można skorzystać z wysokiej klasy materiałów dla optymalnych efektów.

Gdzie można wykonać implanty zębowe?

Implanty stomatologiczne mogą być wykonane wyłącznie w gabinetach prywatnych, co powoduje, że trzeba zapłacić za nie z własnej kieszeni.

Gdy chodzi o nowoczesne implanty Kraków jest miastem, gdzie funkcjonuje obecnie wiele gabinetów i klinik stomatologicznych oferujących kompleksowe leczenie implantologiczne na bazie zaawansowanych systemów. Warto porównać oferty, biorąc także pod uwagę opinie na temat konkretnych lekarzy, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Takie leczenie zapewnia również Klinika Ziętek Clinic, która specjalizuje się od lat w leczeniu implantologicznym i zapewnia swoim klientom profesjonalną obsługę także w przypadku trudnych przypadków.

Zalety implantów stomatologicznych

Implanty zębów mają wiele zalet, które plasują je na najwyższej pozycji, gdy chodzi o nowoczesne uzupełnienia braków zębowych. Wśród najważniejszych zalet implantów stomatologicznych znajdują się głównie:

  • Atrakcyjny wygląd – implanty prezentują się naturalnie i świetnie imitują zęby.
  • Wygoda – implanty zachowują się jak zwykłe zęby, ponieważ wszczep służy jako sztuczny korzeń.
  • Trwałość – renomowane implanty stomatologiczne mogą służyć przez kilkadziesiąt lat, a niekiedy nawet dożywotnio.
  • Łatwe utrzymanie w czystości – implanty wystarczy myć tak, jak zwykłe zęby.
  • Brak podrażnień – implanty nie powodują podrażnień śluzówek i dziąseł jak popularne protezy wyjmowane.
  • Brak zaburzeń mowy – implanty nie wywołują również problemów z mową, jak ma to miejsce w przypadku niektórych protez.
  • Brak potrzeby szlifowania okolicznych zębów – jest to konieczne przy zakładaniu zwykłych mostków stomatologicznych.

Gdy zatem chcesz uzupełnić pojedyncze albo mnogie braki zębowe, implanty stomatologiczne wykonane przez dobrego stomatologa implantologa to wybór na wiele lat!

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 3 =