Rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, zmarszczki, rozstępy, przebarwienia – to tylko niektóre zmiany, jakie usuwa laser frakcyjny.

Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie skutecznie usunąć głębokich niedoskonałości skórnych. Aby uzyskać optymalne rezultaty, konieczny jest zabieg medycyny estetycznej. Na czym dokładnie polega taka procedura?

Laser frakcyjny CO2 w medycynie estetycznej

Laseroterapia jest bardzo popularna w medycynie. Sprawdza się również w przypadku zabiegów estetycznych i dermatologicznych. Aby usuwać zmiany skórne, wykorzystuje się laser frakcyjny, który określany jest też jako laser CO2. Podczas naświetlania skóry laser frakcyjny powoduje jej miejscowe uszkodzenie. To procedura kontrolowana i nie jest ona niebezpieczna dla zdrowia. Odpowiednio dobrane parametry lasera pozwalają na dotarcie do skóry na odpowiedniej głębokości, aby pobudzić ją do wewnętrznej regeneracji.

Ze względu na swoje właściwości laser frakcyjny pozwala na usuwanie wielu zmian skórnych – także tych, które są oporne na inne metody ich likwidacji. Dodatkowo działa punktowo, dlatego jest wysoce efektywny w przypadku miejscowych zmian. Obecnie zabieg ten można wykonać w wielu gabinetach medycyny estetycznej w całym kraju – dostępny jest też laser frakcyjny, gdzie można skorzystać z procedury pod okiem specjalistów.

Trądzik i przebarwienia na skórze wyleczy laser frakcyjny

Jakie są wskazania do zabiegu z laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny CO2 może być stosowany na różne niedoskonałości położone na skórze twarzy oraz ciała. Wśród głównych wskazań do wykonania zabiegu znajdują się:

 • blizny na skórze – po trądziku, oparzeniowe, pourazowe, pooperacyjne
 • posłoneczne przebarwienia skórne, plamy starcze, melasma i inne zmiany pigmentowe
 • zmarszczki na skórze
 • brak jędrności, nadmierna wiotkość skóry
 • rozszerzone pory skórne
 • pozostałości po usuniętych tatuażach

Jak widać laser frakcyjny może sprawdzić się w wielu sytuacjach, gdy konieczne jest nadanie skórze piękniejszego wyglądu. Dzięki intensywnemu działaniu pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów nawet w ciągu jednego zabiegu!

Laser CO2 – jak przebiega zabieg z jego użyciem?

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego nie wymaga specjalnego przygotowania. Najważniejsze jest, aby skóra nie była opalona, dlatego na 1 miesiąc przed planowaną procedurą nie należy się opalać. Podczas zabiegu dochodzi do naświetlania skóry z użyciem urządzenia laserowego. Jako że naświetlanie jest dość głębokie i dochodzi wtedy do uszkodzenia tkanek, korzysta się ze znieczulenia miejscowego. Jest ono nakładane na skórę w formie kremu.

Po zabiegu może pojawić się uczucie dyskomfortu w naświetlanym miejscu. Także mogą towarzyszyć mu zaczerwienienie, obrzęk, zmiany w kolorze skóry. Oznacza to, że dochodzi do przebudowy tkanek. Potem na skórze widoczna jest siateczka strupków, które po następnych kilku dniach odpadają. Przez ten czas zaleca się delikatną pielęgnację i unikanie makijażu. W przypadku mniejszych zmian wystarczy jeden zabieg, natomiast wtedy, gdy obszar do naświetlania jest większy albo pojawiają się bardziej zaawansowane problemy, przeprowadza się od 2 do 4 procedur we wskazanych odstępach czasowych.

Ile kosztuje zabieg laserem frakcyjnym?

Zabiegi laserowe z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 są dość drogie, lecz ze względu na swoją efektywność są często wybierane przez klientów. Za laser frakcyjny  trzeba zapłacić najczęściej od około 400 do 1500 złotych. Cena zależna jest od wielkości obszaru zabiegowego.

Komentarze

 • Anna
  Odpowiedz

  Hej!
  Po trądziku pozostały mi niestety na policzkach przykre pamiątki w postaci blizn. Chciałam udać się na laser frakcyjny, jednak w klinice lekarz wprost powiedział, że efekt nie będzie zniewalający i po prostu szkoda wyrzucać pieniądze. Zaproponował natomiast inną klinikę a w niej zabieg ostrzykiwania blizn kwasem hialuronowym. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii? Ktoś próbował pozbyć się problemu w ten sposób? Każda informacja jest dla mnie na wagę złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 1 =