Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej są świetne na zmarszczki, ale pomogą również młodszej skórze.

Gabinety i kliniki medycyny estetycznej działające w całej Polsce cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem ze strony klientek i klientów. 

Medycyna estetyczna, która na ogół kojarzona jest z dojrzałą skórą, jest też dobra dla tej młodszej. Dobór odpowiednich zabiegów pozwala wtedy na zredukowanie widocznych niedoskonałości oraz na wydłużenie jej młodości przez uzyskanie efektu anti-aging.

Od jakiego wieku można zacząć korzystać z medycyny estetycznej?

Nie ma jednoznacznie określonej granicy i liczby lat, od której dostępna jest medycyna estetyczna. Wobec tego zabiegi te rekomendowane są dla osób w każdym wieku – nawet jeszcze przed osiągnięciem dojrzałości, gdy na skórze widoczne są niedoskonałości wywołujące kompleksy.

 • Młodsze osoby najczęściej korzystają z usług medycyny estetycznej właśnie po to, aby redukować rozmaite problemy skórne będące efektem wad wrodzonych, urazów czy chorób. 
 • Także bardzo popularne są zabieg na trądzik, który może poważnie zaburzyć prawidłową pracę cery i pozostawić po sobie szpecące blizny. 
 • W końcu medycyna estetyczna wybierana jest jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej, czyli anti-aging, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej polecane dla młodszej cery?

Szeroka gama zabiegów medycyn estetycznej dostępnych w gabinetach i klinikach powoduje, że można indywidualnie dopasować je do konkretnego typu skóry oraz jej specjalnych potrzeb.  Gabinety oferują m.in.:

 • Peelingi medyczne – to nowoczesne zabiegi służące do złuszczania skóry twarzy, aby zredukować widoczne na nich niedoskonałości. Peelingi polecane są między innymi w przypadku blizn potrądzikowych, skóry zszarzałej, z przebarwieniami. Rozświetlają ją i nadają atrakcyjny wygląd.
 • Mezoterapia igłowa – bogata gama zabiegów polegających na wystrzykaniu w skórkę substancji czynnych. Stosowane wtedy koktajle są dobierane do potrzeb skóry i mogą działać także profilaktycznie.
 • Zabiegi z falami radiowymi – aktywują produkcję kolagenu i elastyny, aby poprawić wygląd cery. Zapobiegają przedwczesnemu starzeniu skóry.
 • Osocze bogatopłytkowe – zabieg zaliczany do kategorii mezoterapii igłowej, prowadzony z wykorzystaniem osocza wytworzonego z krwi własnej pacjenta. Ma silne działanie rewitalizujące.
 • Zabiegi na ciało – poprawiają wygląd skóry, wyszczuplają, redukują cellulit, na przykład endermologia LPG, czyli masaż podciśnieniowy, zabiegi jak karboksyterapia czy zabiegi z falami radiowymi.

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej?

Aby mieć pewność, że zabiegi zostaną wykonane poprawnie, warto zdecydować się na skorzystanie z dobrego gabinetu medycyny estetycznej. Wtedy można otrzymać kompleksową obsługę – fachowe doradztwo w doborze właściwych zabiegów, a także pomoc w przygotowaniu do zabiegu i w okresie rekonwalescencji.

Przy doborze gabinetu medycyny estetycznej warto zwrócić szczególną uwagę na opinie na jego temat. Te można znaleźć obecnie w internecie. Pozytywne opinie świadczą o tym, że gabinet zapewnia kompleksową, fachową obsługę, aby uzyskać najlepsze efekty. Również to pewność, że będzie on wykonany przez osobę do tego przeszkoloną. 

Komentarze

 • Justyna
  Odpowiedz

  Hej dziewczyny, czy nici haczykowe mogą przynieść dużo szkód, jeśli są wykonywane u osoby bardzo młodej (23lata)? Jakie mogą być ewentualne szkodliwe skutki na starość? I czy nici uporają się z po prostu pulchnymi policzkami i podbródkiem, kiedy nie jest to wisząca skóra? Wolumetria żuchwy przyniosła u mnie marne efekty (1,5ml na stronę). Dodam, że ważę 53kg, więc to nie nadwaga… niestety.

 • Eiza k
  Odpowiedz

  Co do braku możliwości liftingu to mit, pytałam o opinie lekarzy i nie jest ro żadne przeciwskazanie – nic zbudowana jest z kolagenu i ulega rozpadowi, a co się nie wchłonie jest czyszczone podczas liftingu bo nie jest to dla lekarza żaden problem. Ja mam tendencje do bliznowcow i robiłam usg żeby sprawdzić czy są zrosty, ani jednego – pierwsze nici zrobiłam mając 25 lat i to lekarz mi je zaproponował ze względu na zwis skory po utraci wagi. Teraz nie zdecydowałabym się ze względu tylko i wyłącznie na ból.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

49 − = 42