Wśród wielu zabiegów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej mezoterapia igłowa cieszy się bardzo dużą popularnością.

Zabieg mezoterapii igłowej to nowoczesny i skuteczny zabieg, który ma wszechstronne zastosowanie. Może być prowadzony na twarzy, ale również na ciele oraz na skórze głowy. Dzięki nim można zachować piękny wygląd na dłużej, ale również zredukować różne niedoskonałości.  

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to rodzaj zabiegu medycyny estetycznej, który polega na wykonywaniu śródskórnych iniekcji, aby wprowadzić w głębsze warstwy skóry substancje aktywne poprawiające jej kondycję. Ten rodzaj mezoterapii określany jest jako intradermoterapia, czyli mezoterapia igłowa.

Poza mezoterapią igłową stosowane są także inne metody mezoterapii:

 • mezoterapia mikroigłowa – zabiegi prowadzone są z użyciem rollerów z igiełkami, które prowadzi się po skórze
 • mezoterapia bezigłowa – polega na wtłaczaniu substancji aktywnych pod skórę, na przykład z wykorzystaniem prądu, ciśnienia 

Jako najbardziej efektywny zabieg uznawana jest mezoterapia igłowa, która polega na wykonaniu procedur z użyciem cienkich igieł lub specjalnych urządzeń z igłami, które automatycznie nastrzykują skórę na wybraną głębokość. 

Mechanizm działania mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa działa wielowymiarowo, dlatego jest ona tak skutecznym zabiegiem medycyny estetycznej. Zabieg intradermoterapii nie tylko dostarcza do głębokich warstw skóry substancje wspierające jej działanie, ale również samo uszkodzenie skóry na skutek nakłuć wspiera jej wewnętrzną regenerację. Dochodzi wtedy do pobudzenia fibroblastów, które produkują włókna kolagenowe i elastynowe – podtrzymują one skórę i nadają jej jędrność, elastyczność. Podczas zabiegu mezoterapii igłowej stosowane są różne rodzaje substancji aktywnych – także w formie specjalnych koktajli dopasowanych do różnych typów skóry. Są to między innymi kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, peptydy, witaminy, minerały, aminokwasy, antyoksydanty.

Kiedy warto skorzystać z mezoterapii?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu, który polecany jest dla każdego typu skóry u kobiet i mężczyzn, a także w każdym wieku, dlatego nie ma on ograniczeń wiekowych.

Wśród głównych wskazań do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej znajdują się:

 • utrata elastyczności skóry, wiotkość, brak jędrności
 • widoczne oznaki starzenia – zmarszczki, bruzdy
 • nadmierna suchość skóry
 • zszarzała skóra wymagająca rewitalizacji
 • przebarwienia skórne
 • blizny na skórze, także blizny po trądziku
 • cellulit – „skórka pomarańczowa”
 • rozstępy na skórze
 • nagromadzenie tkanki tłuszczowej

Oczywiście, są to tylko wybrane wskazania, ponieważ dzięki różnorodnym substancjom stosowanym podczas zabiegu mezoterapii igłowej można uzyskać efekty dopasowane do konkretnych potrzeb pacjenta.

Ile zabiegów mezoterapii należy wykonać?

Aby osiągnąć najlepsze efekty, zabieg mezoterapii igłowej powinien być prowadzony systematycznie. Najczęściej zaleca się wykonanie 3-4 procedur w odstępach co kilka tygodni, a następnie prowadzenie jednego zabiegu przypominającego na kwartał.

Gdy zatem chcesz poprawić wygląd swojej skóry, ale również zmniejszyć widoczne na niej niedoskonałości jak zmarszczki, przebarwienia czy blizny, skorzystaj z dopasowanego do swojej skóry zabiegu mezoterapii. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 5 =