Dla wielu młodych, ale też starszych osób trądzik jest prawdziwym problemem. W jaki sposób można go leczyć? Do wyboru jest pełna gama metod.

Trądzik może mieć zróżnicowane przyczyny, jednak najczęściej za jego powstawanie odpowiedzialna jest nierównowaga hormonalna. Właśnie dlatego po raz pierwszy zaczyna się on pojawiać w okresie dojrzewania. Gdy chodzi o leczenie trądziku Kraków jest miastem, w którym można uzyskać kompleksową pomoc w tym zakresie. Jakie metody będą najlepsze?

 

Kosmetyki na trądzik

Podstawą w leczeniu trądziku oraz w zapobieganiu jego nawrotom jest odpowiednia pielęgnacja cery. W tym celu najlepiej zdecydować się na delikatne, naturalne kosmetyki, które nie powodują nadmiernego przesuszenia oraz podrażnienia skóry, co sprzyja zaostrzaniu objawów trądziku i łojotoku.

 

Cera trądzikowa powinna być codziennie dwa razy zmywana, najlepiej za pomocą delikatnego żelu czy mleczka kosmetycznego, a potem tonizowana oraz pokryta warstwą kremu. Raz na kilka dni można zastosować serum, a 1-2 razy w tygodniu maseczkę i peeling.

 

Isotretinoinum – lek na trądzik

Gdy kosmetyki nie pomagają, a trądzik jest poważny, wtedy można sięgnąć po leki na receptę jak Isotretinoinum, na przykład lek Izotek.

Isotretinoinum to substancja aktywna, która zaliczana jest do grupy retinoidów. Wykazuje ona silne działanie przeciwtrądzikowe i pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Należy jednak pamiętać o tym, że ma ona skutki uboczne, między innymi powoduje wysuszenie skóry, ust i oczu, a także może nadwyrężać wątrobę. Właśnie dlatego leczenie musi odbywać się pod okiem lekarza.

 

Medycyna estetyczna na trądzik

Osobom chcącym wybrać skuteczne leczenie trądziku Kraków daje także dostęp do gabinetów medycyny estetycznej, w których można skorzystać z kompleksowego leczenia za pomocą nowoczesnych zabiegów.

 

Wśród często polecanych metod leczenia trądziku znajdują się:

  • peelingi medyczne – kwasowe
  • zabiegi laserowe
  • mezoterapia
  • dermabrazja oraz mikrodermabrazja

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 1 =