Blizny potrądzikowe to dla wielu osób powód do kompleksów. Na szczęście, można je usuwać. Jak to zrobić? Poznaj dostępne metody!

Trądzik jest dolegliwością, która najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania. Wtedy może on powodować powstanie dużych, nieestetycznych wyprysków, które w trakcie gojenia pozostawiają po sobie blizny. Można jednak je zmniejszyć i nawet całkowicie zlikwidować. Gdy planowane jest usuwanie blizn Kraków zapewnia dostęp do wielu sprawdzonych klinik i gabinetów specjalizujących się w tej usłudze.

 

Czym są blizny potrądzikowe?

Pod pojęciem blizn potrądzikowych znajduje się rodzaj blizn powstających na skutek nieprawidłowego gojenia się skóry po wyprysku. Wtedy może dochodzić do pojawiania się nieestetycznych wgłębień w naskórku.

 

Blizny potrądzikowe mogą być efektem rozdrapywania wyprysków, ich wyciskana, ale czasami pojawiają się samoczynnie nawet przy prawidłowo leczonym trądziku. Niekiedy są one bardzo duże i powodują także pojawienie się kompleksów. Jak z nimi walczyć?

 

Osobom chcącym wybrać usuwanie blizn Kraków może zaprezentować szeroką gamę ofert w tym zakresie!

 

Blizny potrądzikowe – jak je usunąć?

Obecnie istnieje wiele sposób na to, aby usunąć blizny potrądzikowe. Jakie z nich można zastosować?

 

  1. Kosmetyki do użytku w domu – najczęściej polecane są kosmetyki na bazie kwasów, które złuszczają skórę i powodują stopniowe zmniejszenie głębokości blizn i poprawiają ogólny stan skóry.
  2. Peelingi medyczne – jest to rodzaj peelingów kwasowych, które odbywają się pod okiem specjalisty w gabinecie kosmetycznym albo medycyny estetycznej. Są znacznie silniejsze niż te do użytku domowego, więc pozwalają na uzyskanie lepszych efektów.
  3. Zabiegi laserowe – pozwalają na skuteczne usunięcie nawet bardzo głębokich zmian skórnych. Wymagają niekiedy wykonania kilku sesji zabiegowych.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 5