Włoski na nogach, pod pachami, na twarzy – wszystkie z nich można usunąć z użyciem lasera. Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Chociaż ma już go za sobą wiele kobiet i mężczyzn, to jednak nadal wiedza na jego temat jest dość mała. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Depilacja laserowa – co to jest?

Pod pojęciem depilacji laserowej znajduje się metoda usuwania niechcianego owłosienia, która wykorzystuje w tym celu urządzenia laserowe.

Aktualnie do prowadzenia zabiegów stosowane są różne typy laserów, w tym także urządzenia stosujące kombinację paru typów laserów. Dzięki temu można uzyskać bardzo dobre efekty w usuwaniu włosków w różnych kolorach, na różnych odcieniach skóry.

Z zabiegu depilacji laserowej mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Procedura ta nie ma również przeciwwskazań wiekowych i może być prowadzona zarówno na młodej, jak i na dojrzałej skórze ciała i twarzy.

Na czym polega depilacja laserem?

Podczas zabiegu depilacji laserowej dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych – są to struktury, z których wyrastają włoski. Po zniszczeniu mieszka włosowego włosek nie odrasta, co powoduje, że skóra jest jedwabiście gładka na lata.

Warto przy tym wskazać, że laser niszczy włoski tylko wtedy, gdy są one w fazie wzrostu, tak zwanego anagenu. W pozostałych fazach, czyli spoczynkowej i przejściowej włosek nie wyrasta z mieszka, więc laser nie może go usunąć. To powoduje, że zabieg depilacji laserowej trzeba przeprowadzić kilkukrotnie, by usunąć praktycznie wszystkie włoski.

Dokładne informacje o procedurze laserowego usuwania włosków można znaleźć w Internecie na stronach gabinetów medycyny estetycznej.

Ile zabiegów laserowej depilacji trzeba wykonać?

Zazwyczaj zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów depilacji laserem, jednak liczba i częstotliwość ich prowadzenia zależne są od wielu czynników, w tym od typu włosków, a także indywidualnej reakcji na zabieg.

Wiele klinik medycyny estetycznej oferuje klientom możliwość zakupienia pakietu zabiegów depilacji w niższej cenie, na przykład seria 6 zabiegów oferowana jest jako 5 + 1 gratis.

Laserowa depilacja – zalety zabiegu

Zabieg depilacji laserowej jest obecnie bardzo popularnym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków, chociaż wymaga on większego kosztu. Niemniej jednak w perspektywie czasu pozwala on na uzyskanie bardzo dobrych efektów – skóra jest gładka, bez podrażnień i wrastających włosków.

Dodatkowo laserowa depilacja oszczędza sporo czasu – skóra pozostaje gładka nawet na kilka lat, a potem wystarczy tylko wykonanie zabiegu przypominającego, aby znów zniszczyć mieszki włosowe.

Gdy zatem chcesz pozbyć się włosków z nóg, pach, rąk, okolic intymnych i innych obszarów ciała, pomyśl o skorzystaniu z zabiegu depilacji laserowej. To sposób, by skóra była gładka na lata!

Komentarze

  • Anna
    Odpowiedz

    Cześć dziewczyny mam problem z owłosieniem. Badania hormonalne zrobiłam wszytko wyszło w porządku. Dlatego też zastanawiam się nad zakupem depilatora laserowego. Taki którym można by było depilować również twarz. A może jednak nie kombinować ale od razu wybrać się na zabieg do gabinetu medycyny estetycznej? Czy ktoś wykonywał w ostatnim czasie depilację i napisze co u niego dało najlepsze rezultaty? Moze ktos ma porównanie tych dwóch sposobow?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

62 − = 54