Naczynka krwionośne widoczne na nogach, czyli tak zwane pajączki można usunąć. W jaki sposób zrobić to skutecznie?

Zmiany żylne w postaci drobnych naczynek krwionośnych widocznych pod skórą to problem wielu kobiet. Gdy są one zauważalne na nogach, mogą być także przyczyną kompleksów. Dzisiaj jest jednak sposób, aby się ich pozbyć – to laserowe zabiegi usuwające naczynka krwionośne. Ile trzeba za nie zapłacić?

 

Skąd biorą się popękane naczynka krwionośne na nogach?

Rozszerzone, inaczej popękane naczynka krwionośne, czyli tak zwane pajączki, to rodzaj zmian żylnych, które pojawiają się najczęściej w przebiegu niewidoczności żylnej. Mogą być one widoczne także na nogach, przede wszystkim na łydkach oraz na udach.

 

Pajączki na kończynach dolnych mogą być zapowiedzią poważniejszych zmian żylnych, w tym żylaków. Często pojawiają się one u kobiet, między innymi u kobiet w okresie ciąży, wykonujących pracę siedzącą i stojącą, z obciążeniem genetycznym w postaci dolegliwości żylnych.

 

Jak można usunąć pajączki?

Gdy pojawiają się pajączki, to znak, by zacząć działać. Przede wszystkim warto zadbać o swój tryb życia, by zapobiegać ich dalszemu występowaniu, między innymi częściej się ruszać, ale też wypoczywać z nogami uniesionymi w górę. Pomocne mogą być także różne kremy, maści i żele, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych i zmniejszają ryzyko ich pękania.

 

Jednak usunięcie istniejących już zmian żylnych nie jest możliwe za pomocą ogólnodostępnych kosmetyków. W takim przypadku konieczne będzie skorzystanie ze specjalnego zabiegu.

 

Profesjonalne zamykanie naczynek Kraków – to właśnie takich ofert warto poszukiwać wtedy, gdy celem jest usunięcie widocznych na nogach popękanych naczynek krwionośnych.

 

Na czym polega zabieg zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek krwionośnych, czyli pajączków to zabieg laserowy, którego celem jest zlikwidowanie naczynek przez ich miejscowe wypalenie, co prowadzi do ich zaniku. Światło lasera powoduje wtedy uszkodzenie tkanki naczynek i ich wchłonięcie.

 

W przypadku mniejszych naczynek wystarczy jeden zabieg, natomiast wtedy, gdy są one rozlegle, wtedy konieczne jest przeprowadzenie serii procedur.

 

Osobom zainteresowanym zabiegiem jak zamykanie naczynek Kraków oferuje dostęp do jednych z najlepszych klinik i gabinetów medycyny estetycznej, gdzie można skorzystać z tego typu procedury. Adresy wraz z dokładnymi ofertami i cenami można znaleźć na ich stronach internetowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 1 =