Botoks jest dzisiaj jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów w kategorii medycyny estetycznej, by pozbyć się nieestetycznych zmarszczek.

Zamierzasz usunąć zmarszczki z użyciem botoksu i zastanawiasz się, jak długo widoczny będzie efekt? Rezultat nie jest trwały, lecz pozwala na zapomnienie o problematycznych zmarszczkach na wiele dni. Sprawdź najważniejsze informacje o toksynie botulinowej i o czasie jej działania.

 

Botox – co warto wiedzieć?

Toksyna botulinowa, jad kiełbasiany, botox – to nazwy używane do opisu tego samego środka. Produkowany jest on naturalnie przez bakterie Clostridium botulinum, czyli przez bakterie jadu kiełbasianego.

 

Botox jest bardzo silną neurotoksyną, która powoduje zablokowanie połączenia pomiędzy nerwami a mięśniami. W efekcie ruch mięśni nie jest możliwy, co w skrajnych przypadkach zatrucia toksyną może spowodować śmierć. Naukowcy odkryli jednak, że w mniejszych ilościach botoks powoduje powstanie efektu terapeutycznego, zwłaszcza w przebiegu dolegliwości mięśniowo-nerwowych.

 

Za pomocą botoksu można leczyć między innymi:

  • kurcz twarzy
  • kurcz powiek
  • zeza
  • nadmierną potliwość
  • bruksizm
  • migreny
  • spastyczność mięśni

 

Dodatkowo botoks używany jest w celu usuwania zmarszczek. Najlepsze rezultaty daje wtedy, gdy chodzi o zmarszczki mimiczne, które powstają na skutek ruchu mięśni twarzy.

 

Gdy chodzi o botox Kraków jest miastem, w którym można skorzystać z procedury usuwania zmarszczek w jednych z najlepszych gabinetów i klinik medycyny estetycznej w Polsce.

 

Jak długo utrzymuje się efekt botoksu?

Charakterystyczną cechą botoksu jest fakt, że po czasie ulega on neutralizacji w tkankach. Oznacza to, że efekt wygładzonych zmarszczek zaczyna wtedy zanikać.

 

Zazwyczaj czas ten wynosi od około 3 do 6 miesięcy, przy czym zdarza się, że u niektórych osób jest on dłuższy i może dochodzić nawet do 9 miesięcy. Czas utrzymywania się efektu zależny jest przede wszystkim od pacjenta, dlatego trudno jednoznacznie wskazać, po jakim okresie zmarszczki znów zaczną być widoczne.

 

Wtedy, gdy efekt botoksu zaczyna zanikać, zabieg można wykonać kolejny raz. Zaleca się, aby nie robić tego częściej niż raz na 3 miesiące.

 

Warto wskazać, że każdy kolejny zabieg z użyciem botoksu powoduje wydłużenie się czasu utrzymywania efektów, dlatego też można wtedy na dłużej cieszyć się gładką skórą bez śladu zmarszczek.

 

Z ofertami gabinetów medycyny estetycznej prowadzącymi zabieg botoksu w Krakowie można zapoznać się bliżej online.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =