Chcesz osiągnąć lepsze efekty swoich treningów? A może zaczynasz dietę odchudzającą? W takich sytuacjach może doskonale sprawdzić się trening EMS. Co warto wiedzieć na jego temat? Sprawdź informacje, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o wyborze tego typu treningów

Czym są treningi EMS?

EMS, czyli elektrostymulacja mięśniowa polega na stosowaniu specjalnych urządzeń pozwalających na stymulowanie tkanki mięśniowej za pomocą prądu elektrycznego o niskich, bezpiecznych dla człowieka parametrach.

Poprzez stosowanie treningów EMS można uzyskać bardzo dobre rezultaty, ponieważ prąd powoduje poprawę pracy tkanki mięśniowej, tej położonej powierzchownie oraz głęboko. W efekcie zwykłe ruchy, także bez znacznych obciążeń, powodują o wiele lepsze efekty niż wielogodzinne ćwiczenia na siłowni.

Osobom chcącym zapisać się na trening EMS Mokotów daje obecnie taką opcję, ale można także skorzystać z nich w wielu innych lokalizacjach na terenie całego kraju. Dzisiaj zatem każdy, kto chciałby ćwiczyć efektywniej, ma taką możliwość.

Trening EMS – krok po kroku

Konsultacja z trenerem

Dostępne w wielu klubach sportowych treningi EMS prowadzone są w formie treningów personalnych. To powoduje, że cechują się one bardzo dobrymi efektami i umożliwiają indywidualne dopasowanie do potrzeb oraz możliwości osoby ćwiczącej.

Trener wykonuje wtedy niezbędne pomiary ciała, w tym tkanki tłuszczowej, a potem uzgadnia efekty i przebieg treningu wraz z klientem. Pozwala mu to na opracowanie najskuteczniejszego zestawu ćwiczeniowego, z którym dążenie do założonych efektów stanie się jeszcze łatwiejsze.

Założenie stroju do wykonania treningu EMS

Do treningów EMS wykorzystywane są specjalne urządzenia oraz kombinezony. Są one ze sobą połączone. Urządzenie emituje impulsy elektryczne dostarczane do kombinezonu noszonego przez osobę ćwiczącą. Na ekranie urządzenia można stale oglądać ćwiczenia, jakie należy wykonywać.

Osobom wybierającym trening EMS Mokotów daje dostęp do jednych z najlepszych urządzeń używanych w treningach elektrostymulacji mięśniowej, co przekłada się na jeszcze lepsze efekty tego typu ćwiczeń.

Wykonanie ćwiczeń EMS

Po założeniu stroju klient może przystąpić do wykonania swojej sesji treningowej. Prowadzi on wtedy wskazane na urządzeniu ruchu. Nad przebiegiem treningu jednocześnie czuwa trener personalny, który w razie potrzeby służy pomocą.

Standardowy czas trwania sesji EMS wynosi około 20 minut. W tym czasie można spalić liczbę kalorii odpowiadających kilkugodzinnemu pobytowi na siłowni. To powoduje, że treningi EMS są tak chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na uzyskaniu lepszych efektów ćwiczeń w krótszym czasie.

Kiedy warto zdecydować się na treningi EMS?

Wśród najważniejszych wskazań do ćwiczeń EMS znajdują się między innymi:

  • nagromadzenie tkanki tłuszczowej – wskazania do odchudzani się
  • poprawa masy mięśniowej oraz siła mięśni
  • bóle mięśni, na przykład bóle pleców
  • obrzęki tkanek
  • widoczny cellulit, gorsza jędrność tkanek
  • obniżona kondycja
  • rehabilitacja, na przykład po wypadku czy po chorobie
  • wsparcie w uprawianej dyscyplinie sportowej

Obecnie osobom zainteresowanym wzięciem udziału w procesie jak trening EMS Mokotów oferuje bardzo atrakcyjne ceny – z cennikami można zapoznać się bliżej online.

Na swój trening EMS można zapisać się również przez internet. Na stronach WWW klubów można sprawdzić więcej informacji o dostępnych terminach, cenach oraz wykonać swoją rezerwację. Dla osób, które chcą wziąć udział w treningach po raz pierwszy, przeznaczone są także treningi wprowadzające.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

44 − = 36