Zabieg depilacji laserowej polecany jest dla osób, którym zależy na efekcie gładkiej skóry bez jej regularnego golenia, woskowania lub depilowania.

Metoda depilacji laserowej dostępna jest już od wielu lat w profesjonalnych gabinetach.  Chociaż jest ona rekomendowana jako najskuteczniejszy i najwygodniejszy sposób na pozbycie się włosków niemalże na zawsze, to jednak nie jest przeznaczona dla każdego.  Jakie są główne przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej? Czy można prowadzić ją tylko na włoskach o ciemnym kolorze? Jak należy przygotować się go zabiegu?

Depilacja laserowa: na czym polega?

Zabieg jak depilacja laserowa służy do trwałego usuwania zbędnego włosienia. Stosowane podczas niego urządzenie laserowe służy do całkowitego zniszczenia mieszka włosowego razem z włoskiem, dlatego zapobiega jego ponownemu odrostowi. Podczas depilacji laserowej dochodzi do tak zwanej fototermolizy selektywnej. Światło lasera powoduje zniszczenie mieszka włosowego i włoska. Urządzenia laserowe stosowane obecnie w gabinetach depilacji laserowej czy medycyny estetycznej to zaawansowany sprzęt, który wyróżnia się skuteczną, a przy tym delikatną pracą. Dzięki niemu można pozbyć się włosków z praktycznie każdej części ciała – nóg, pach, okolic bikini czy rąk, a nawet z twarzy.

Kiedy można skorzystać z depilacji laserowej?

Ze względu na swoje działanie depilacja laserowa nie może być wykonana u każdej osoby. Wprawdzie obecnie używane urządzenia wyróżniają się znacznie lepszą skutecznością i mniejszym ryzykiem skutków ubocznych w porównaniu z tymi stosowanymi przed laty, to jednak procedura nie może być przeprowadzona zawsze.

Główne przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

 • opalona skóra – naturalnie albo na solarium
 • stosowanie samoopalaczy lub bronzerów
 • zażywanie leków o działaniu światłouczulającym, na przykład antybiotyków, leków na trądzik, niektórych ziół jak dziurawiec
 • uszkodzona lub zainfekowana skóra w miejscu zabiegu
 • nowotwory
 • ciąża

Część z tych przeciwwskazań można wyeliminować, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej. Zaleca się między innymi, aby na około 3-4 tygodnie przed zabiegiem zrezygnować z opalania, samoopalaczy, a także ostawić leki, które mogą powodować uczulenie na światło.

Czy depilacja laserowa działa na jasne włoski?

Warto wskazać, że nowoczesna depilacja laserowa także może zadziałać na włoski o jasnym kolorze. Należy poszukać wtedy gabinetu, który stosuje odpowiednie urządzenie laserowe umożliwiające taki zabieg.

Gładkie nogi po depilacji

Umów się na konsultację w gabinecie depilacji laserowej

Interesuje Cię depilacja laserowa w Krakowie? W mieście działa wiele różnych punktów, w których można wykonać zabieg. Adresy wraz z cenami usług są dostępne w internecie. Warto wcześniej umówić się na konsultację – przed zabiegiem można wtedy skorzystać z próby laserowej, a specjalista będzie mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Komentarze

 • Weronika
  Odpowiedz

  Sama depilowałam sobie w taki sposób nogi oraz okolice bikini i jestem zadowolona. Mam grube ciemne włosy i urządzenie bardzo dobrze je chwyciło. Zabieg pozwolił na pozbycie się praktycznie całego owłosienia w tych okolicach.
  Moja siostra jednak nie miala tak łatwo z uwagi na to, ze jest ruda i na nia depilacja laserowa nie działa praktycznie wcale. Tak wiec musi stosować tradycyjne sposoby golenia sie.
  Może kiedyś zostanie wynalezione urządzenie, które chwyta również jasne i rude włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2