Kurze łapki to zmarszczki w kącikach oczu. Czy można je jakoś zlikwidować? Tak, to możliwe w gabinetach medycyny estetycznej.

Zmarszczki wokół oczu bardzo często pojawiają się na twarzy jako pierwsze. Wśród nich największym kompleksem wielu kobiet są kurze łapki. Aby zapomnieć o tej niedoskonałości, warto zdecydować się na botox w Instytucie Bielenda Kraków. Krótki zabieg pozwoli na uzyskanie atrakcyjnego efektu nawet na kilka miesięcy!

Czym są zmarszczki – kurze łapki?

Kurze łapki to zmarszczki pojawiające się w zewnętrznych kącikach oczu, które układają się w promienisty kształt – przypominający właśnie łapki kury. Zaliczane są one do zmarszczek mimicznych, czyli powstają one na skutek mimiki – ruchów mięśni twarzy. Najczęściej pierwsze kurze łapki można zauważyć już po około 25. roku życia. Na ich tworzenie się narażone są głównie osoby lubiące się śmiać, ponieważ wtedy dochodzi do marszczenia się skóry w tej właśnie okolicy. Pojawienie się kurzych łapek na twarzy jest w głównej mierze kwestią indywidualną. Wpływają na nie genetyka, ale też tryb życia oraz sposób pielęgnacji skóry. Jednak nawet wtedy, gdy już się pojawią, można z nimi skutecznie walczyć.

Jak pielęgnować skórę wokół oczu ze zmarszczkami mimicznymi?

Aby zredukować ryzyko szybkiego pojawienia się zmarszczek mimicznych wokół oczu, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu zaleca się delikatne oczyszczanie oraz stosowanie nawilżających i odżywczych kosmetyków zawierających dodatek substancji przeciwzmarszczkowych. Aby poprawić kondycję skóry ze zmarszczkami wokół oczu, można także stosować specjalne kosmetyki – maseczki w formie płatków lub gęstych kremów. Dobre rezultaty daje również delikatne masowanie skóry uchami okrężnymi. Bardzo ważne jest również chronienie skóry wokół oczu przed promieniowaniem słonecznym. W tym celu należy stosować kremy z wysokim filtrem UV, a także w słoneczne dni zakładać okulary przeciwsłoneczne.

Botoks – najlepszy zabieg na kurze łapki

Zmarszczkom warto zapobiegać – wtedy pojawią się na skórze w późniejszym czasie. Jeżeli jednak już teraz doszło do ich powstania, w takim przypadku warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i skorzystać ze specjalistycznego zabiegu. Najwyższą skuteczność na zmarszczki mimiczne, w tym na kurze łapki, wykazuje botox, czyli toksyna botulinowa. Jest to rodzaj substancji, która wykazuje specjalne właściwości, by zredukować widoczność zmarszczek pochodzenia mimicznego.Botox powoduje blokowanie przewodnictwa nerwowego na poziomie tkankowym. Gdy substancja ta zostanie wstrzyknięta w skórę ze zmarszczką, wówczas toksyna botulinowa powoduje jej wygładzenie. Nerwy nie doprowadzają wtedy impulsów do mięśnia, dlatego przestaje on czasowo działać.

Efekty zabiegu jak botoks są widoczne po około 2 tygodniach, natomiast rezultaty utrzymują się nawet do około 3-6 miesięcy. Osobom chcącym skorzystać z powyższego zabiegu poleca się skorzystanie z usług renomowanych gabinetów, na przykład wybrać botox w Instytucie Bielenda Kraków posiadający wiele pozytywnych opinii.

Komentarze

  • Anna
    Odpowiedz

    Joga twarzy daje super efekt. Praktykuję od dość dawna. I powiem tak, to jest naprawdę potężne narzędzie, ale może zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Trzeba poświęcić trochę czasu i wysiłku na znalezienie swojego idealnego zestawu ćwiczeń i opanowanie techniki, również wg mnie trzeba uważać, by nie przesadzić bo twarz zaczyna wyglądać dziwnie i nienaturalnie, przynajmniej moja.
    Ale efekty mogą być naprawdę niesamowite.

    Botoks również, sama mam obecnie na czoło oraz na okolice oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 + = 45