Chcesz zadbać o wygląd swojego uśmiechu? Możesz zrobić to w prywatnych gabinetach oferujących usługi stomatologii estetycznej.

Zdrowe zęby to takie, które są wolne od ubytków oraz innych schorzeń, na przykład dotykających dziąseł. Jednak nie zawsze zdrowie idzie w parze z estetyką. 

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia określana jako estetyczna to dział wykorzystujący metody leczenia stomatologicznego w celu poprawy estetyki uśmiechu. Dzięki stomatologii estetycznej można sprawić, że zęby nabiorą estetycznego wyglądu – będą nie tylko bielsze, ale również równiejsze, gładsze, pozbawione niedoskonałości, na przykład diastemy, czyli przerwy widocznej między zębami. W ramach stomatologii estetycznej gabinety oferują pełną gamę usług, które mogą być dostosowane do konkretnego typu problemu, a także indywidualnych oczekiwań klienta. 

Zabiegi stomatologii estetycznej

Gabinety zajmujące się prowadzeniem zabiegów w ramach stomatologii estetycznej oferują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy procedur, do których zaliczają się:

 • bonding
 • licówki porcelanowe
 • uzupełnienia protetyczne
 • wybielanie zębów

Bonding to procedura służąca do zmiany kształtu zębów. Polega ona na wykonaniu odbudowy z użyciem nowoczesnych materiałów kompozytowych – takich, jakie stosowane są podczas leczenia próchnicy. Bonding stosowany jest między innymi podczas likwidacji diastemy, a także przy odbudowie uszkodzonych zębów. Jest tani, jednak nie jest aż tak trwały jak licówki porcelanowe.

Licówki w porcelany to uzupełnienie, którego celem również jest zmiana wyglądu zębów. Mają postać cienkich płatków wykonanych z naturalnej porcelany imitującej szkliwo zębowe, których kształt dobierany jest specjalnie do zębów. To powoduje, że są one również tak estetyczne. Za pomocą licówek można zmienić kształt, wymiary, kolor zębów. Mogą posłużyć na wiele lat.

Uzupełnienia protetyczne również można zaliczyć do kategorii stomatologii estetycznej. W prywatnych gabinetach stosuje się rozmaite protezy, w tym implanty stomatologiczne, korony, mostki. Pozwalają one na stałe, estetyczne uzupełnienie braków zębowych. W końcu w gabinecie prowadzącym zabiegi stomatologii estetycznej można także przeprowadzić wybielanie zębów. Zabieg ten prowadzony jest dwoma technikami – jako wybielanie nakładkowe oraz jako wybielanie lampą. Pierwsza metoda trwa dłużej, druga daje biały uśmiech od razu po zakończeniu naświetlania.

Gdzie można skorzystać ze stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna jest dostępna tylko w prywatnych gabinetach, Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje tego typu zabiegów. Dokładne oferty gabinetów stomatologicznych świadczących usługi stomatologii estetycznej można znaleźć na ich stronach internetowych. Dostępne są tam również cenniki usług, dlatego można porównać je i wybrać dobry gabinet z przystępnymi cenami.

Komentarze

 • Elwira
  Odpowiedz

  Regularnie chodzę na wybielanie zebów u stomatologa. Przez lata próbowałam domowych sposobów, niektore były mniej skuteczne a niektóre bardziej, jednak efekt mnie nie zadowalał, poza tym te domowe sposoby powodowały u mnie nadwrażliwość zebów.
  Dopiero wybielenie zebów u stomatologa sprawiło, ze zęby sa bardzo białe, jednoczesnie wybielenie takie nie spowodowało u mnie nadwrazliwości.

  Jestem bardzo zadowolona z efektu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 2