Reklama
  • Poniedziałek, 13 października 2014 (10:00)

    Światłoterapia dla urody i zdrowia

Zabiegi z wykorzystaniem światła lasera oraz podczerwieni do odmłodzenia i poprawy stanu skóry to już standard w medycynie estetycznej. Hitem są też zabiegi z leczniczym kolorowym światłem ledowym, pobudzającym energię komórek. Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka

Zdjęcie

Neutral, balsam do ciała bez parabenów, 250 ml/ 17,50 zł. /Mat. Prasowe
Neutral, balsam do ciała bez parabenów, 250 ml/ 17,50 zł.
/Mat. Prasowe

W niektórych aptekach i sklepach internetowych są dostępne lampy kosmetyczne typu sollux do domowej światłoterapii. Nie mają one takiej mocy jak specjalistyczne lampy medyczne, mogą jednak być pomocne w domowej pielęgnacji.

Reklama

Ale kupno takiego sprzętu warto najpierw skonsultować z kosmetologiem lub lekarzem.

Laserowe wyszczuplanie podbródka

Na czym to polega? Accusculpt to precyzyjny zabieg laserowej lipolizy, połączony z liftingiem skóry. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przez nacięcie w skórze lekarz wprowadza światłowód (o średnicy 0,6 mm). Światło lasera rozbija komórki tłuszczowe.

Naświetlanie poprawia też napięcie skóry. Tą metodą można usunąć nadmiar tłuszczu z podbródka i zlikwidować tzw. chomiki (z boku twarzy), pozostałe np. po intensywnym odchudzaniu.

Poleca się go osobom, którym nie udało się poprawić wyglądu twarzy zabiegami kosmetycznymi, a chcą uniknąć skalpela.

Efekt, cena: Od razu znika podwójna broda.Do dwóch miesięcy może utrzymać się obrzęk. Cena: ok. 2900 zł. www. derma-clinic.pl

Wygładzanie zmarszczek

Fototerapia LED polega na wykorzystaniu tzw. zimnego światła do zmniejszenia zmarszczek mimicznych. Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa.

Aby zwiększyć skuteczność terapii, działanie światłem ledowym łączy się z masażem twarzy i aplikacją substancji aktywnych. Po masażu i masce biocelulozowej skórę naświetla się dobranym do jej potrzeb kolorem światła.

Czerwone, przenika przez skórę do głębokości 8 mm i stymuluje jej mechanizmy naprawcze. Natomiast kombinacja żółtego i czerwonego zwiększa gęstość skóry. Naświetlanie trwa ok. pół godziny. Potem kosmetolog nakłada na twarz preparat wygładzający zmarszczki mimiczne.

Dla kogo? Dla kobiet, które chcą zmniejszyć zmarszczki na twarzy. Odpowiedni dla cery każdego typu. Zabiegu nie poleca się w czasie ciąży ani w przypadku stosowania leków fotouczulających (np. niektóre hormonalne i przeciwbólowe).

Efekt, cena: Wyraźnie gładsza twarz już po jednym zabiegu, wskazana jest seria pięciu. Zabieg trwa 60 minut, kosztuje 120 zł, pięć zabiegów: 445 zł. www.yasumi.pl

Zdjęcie

Avène,  serum  nawilżające,  30 ml/100 zł. /Mat. Prasowe
Avène, serum nawilżające, 30 ml/100 zł.
/Mat. Prasowe

Odmładzanie skóry podczerwienią

Na czym to polega? Promieniowanie podczerwone o specjalnie dobranej długości fali wykorzystywane jest podczas zabiegów poprawiających jędrność i napięcie skóry dojrzałej. Do najskuteczniejszych należy Zaffiro. Zabieg na twarz może być wykonywany przez przeszkolonego kosmetologa albo lekarza.

Przykłada on do skóry pacjentki głowicę, która emituje promieniowanie podczerwone (parametry do zabiegu są dobierane indywidualnie). Przenika ono w głąb naskórka. Powoduje to podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych.

W rezultacie zbyt rozciągnięte włókna kurczą się, powracając do pierwotnej długości. Dzięki temu skóra stopniowo odzyskuje sprężystość. Zabieg stymuluje też fibroblasty, co prowadzi do zwiększenia produkcji kolagenu aż o 30 proc.

Dla kogo? Dla osób, które chcą odmłodzić wygląd, dodać skórze sprężystości. Zabieg można wykonywać na skórze opalonej, także naczynkowej.

Efekt, cena: Skóra wygląda młodziej już po jednym zabiegu. Efekt po trzech do sześciu miesięcy. Zabieg na twarz trwa 45 minut, cena: od 700 zł. Optymalne efekty po serii trzech zabiegów w roku. www.laperla.pl, www.lados.com.pl

Zdjęcie

Pose,  ziołowy krem organiczny, 50 ml/100 zł. /Mat. Prasowe
Pose, ziołowy krem organiczny, 50 ml/100 zł.
/Mat. Prasowe

Pobudzanie wzrostu włosów

Skórę głowy naświetla się odpowiednio dobranym światłem LED (niebieskim, żółtym lub czerwonym), emitowanym przez diodę elektroluminiscencyjną. Bezpieczny, bezbolesny zabieg stymuluje wzrost włosów. Sprawdza się zarówno w przypadku nadmiernego ich wypadania, jak i łysienia plackowatego.

Naświetlanie trwa do 20 minut. Może być poprzedzone aplikacją preparatu, np. zmniejszającego rogowacenie naskórka. Lepsze ukrwienie i procesy regeneracyjne w komórkach hamują wypadanie włosów i stymulują wzrost nowych.

Dla kogo? Dla osób, chcą wzmocnić włosy lub powstrzymać ich wypadanie.

Efekt, cena: Włosy stają się mocniejsze, a ich kolor głębszy, bo światło LED pobudza repigmentację.

Cena naświetlania: 120-150 zł. Terapia trwa cztery tygodnie, dwa zabiegi w tygodniu. www.medycynaestetyczna.pl, www.beautymed.com.pl, www.artimed.com.pl

Pielęgnacja po zabiegach:

Zdjęcie

L’Biotica, hydrożelowa maska odmładzająca, 17 zł. /Mat. Prasowe
L’Biotica, hydrożelowa maska odmładzająca, 17 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Lirene, krem wzmacniający cerę,  50 ml/22 zł. /Mat. Prasowe
Lirene, krem wzmacniający cerę, 50 ml/22 zł.
/Mat. Prasowe

Olivia
Więcej na temat:zabiegi | LED | ceny | fototerapia

Zobacz również

  • Spłycone zmarszczki, ujędrnione ramiona, gęste włosy, dłonie na pokaz – wszystko to oferuje ci medycyna estetyczna. Sprawdzą się też kuracje w domu. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.