Reklama
  • Wtorek, 3 marca 2015 (13:05)

    Szpecące włókniaki

Mam na szyi kilka nieładnych guzków w kolorze skóry. Niektóre z nich mają wydłużony kształt. Dermatolog powiedział, że są to tak zwane włókniaki miękkie. Narośle te szpecą moją szyję i jestem zmuszona chodzić w golfie. Jak się ich pozbyć? - chce wiedzieć Barbara z Przemyśla.

Agnieszka Królikowska, mgr kosmetolog z salonu fryzjersko-kosmetycznego Danuta w Warszawie

Reklama

Pani Barbaro, włókniaki miękkie może usunąć lekarz lub kosmetolog. Stosuje się w tym wypadku tzw. koagulację, czyli wypalanie za pomocą lasera. Nowoczesne lasery CO2 pracują w trybie impulsowym i nie dochodzi do termicznego uszkodzenia otaczających zmianę tkanek. Dzięki temu po zabiegu zwykle nie pozostają blizny.

Przeciwwskazaniami do stosowania tej metody są: ciąża, infekcja bakteryjna lub wirusowa w obrębie leczonej zmiany, a także skłonność do tworzenia się bliznowców. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Nie jest ono jednak konieczne, gdy włókniaki są niewielkie, ponieważ wtedy pacjent odczuwa tylko lekkie pieczenie. W miejscu usunięcia zmian powstają niewielkie ranki, które należy dezynfekować, np. wodą utlenioną. Nie wolno tych miejsc moczyć wodą ani smarować kremem. Strupki muszą samoistnie odpaść. Ranki można pudrować zasypką Alantan, która je wysusza i przyspiesza gojenie.

Najlepszą porą na wykonywanie tego typu zabiegów jest zima oraz wczesna wiosna. Radzę więc możliwie jak najszybciej zgłosić się do lekarza lub kosmetologa.

Więcej na temat:CO2 | Agnieszka | Pani

Zobacz również

  • Wycinanie powiek, łamanie szczęk, gruchotanie nóg – czego się nie robi dla urody? Dziś można „ulepszyć” wszystko: powiększyć oczy, wyszczuplić palce u stóp czy zyskać talię osy. Wymagania? Zasobny... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.